Novinky - 23.11.2018 08:07

Florbal v plnej kráse: olympijské legendy si zmerajú sily s reprezentantkami

Zdroj: huste.tv

Florbal je krásny šport, v ktorom si hráč výrazne zlepší svoju kondíciu, orientáciu, šikovnosť, celé je to finančne nenáročné a navyše samotná hra nie je nebezpečná s ohľadom na hroziace zranenia. To všetko sa už dnes budú snažiť športové hviezdy dokázať v banskobystrickej hale na Štiavničkách. Pripravený je tam exhibičný florbalový zápas Florbalové hviezdy SR - Olympijské legendy SR. Hostiteľom je VŠC Dukla Banská Bystrica a akcia je venovaná primárne základným školám v regióne.

Žiaci pozvaných a zúčastnených škôl neodídu naprázdno. Odovzdané im budú diplomy aj florbalové hokejky, vďaka ktorým môžu preniknúť do čarov tejto hry aj počas vlastných hodín telesnej výchovy. Na viacerých školách už prebiehajú tréningy aj ostré turnajové zápasy Floorball SK Ligy, ktorá tento rok vyvrcholila v Bratislave ako súčasť Slovak Floorball Cup 2K18. Aj tá bude mať zastúpenie prostredníctvom Martina Kopejtka

Družstvo florbalových hviezd bude reprezentované hráčkami najvyššej slovenskej súťaže, ktorých coachom bude Michal Jedlička. Ten v súčasnosti pôsobí aj ako tréner ženskej reprezentácie. V akcii pod jeho taktovkou uvidíme aj viaceré členky reprezentačného výberu, ktorý na domácich MS 2017 dosiahol najlepšie slovenské umiestnenie v histórii - piate miesto. Na opačnej strane uvidíme viacerých olympijských medailistov či dokonca víťazov. V zápase nastúpia Martina Halinárová, Elena Kaliská, Edita Petrusová, Juraj Benčík, František Kunzo, Jozef Pribilinec, Pavol Blažek, Igor Kováč, Michal Martikán, Jozef Gönci, Marek Matuszek, Peter Korčok, Matej Tóth, Marek Matiaško a Pavol Hurajt.

Zápas aj so sprievodnými aktivitami vám ponúkneme v priamom prenose už dnes o 11:00 na Huste.tv!