Novinky - 05.12.2018 12:12

Štvrťfinále florbalových MS bude bez slovenskej účasti

Zdroj: huste.tv

Po jednoznačnom triumfe vo výkonnostne ľahšej základnej skupine D bojovali naši reprezentanti o účasť vo štvrťfinále florbalového šampionátu v Prahe. Výber Lotyšska bol však nad naše sily a výsledkom bola prehra 1:6. Po lotyšskom zlyhaní na domácich majstrovstvách sveta pred dvomi rokmi šlo do značnej miery o to, kto z tejto dvojice bude súčasťou elitnej osmičky na najbližšom turnaji (v prípade úspešnej kvalifikácie).

Lotyši ukázali svoje kvality nedeľným víťazstvom nad Českou republikou a svoju silu potvrdili aj proti Slovákom, a to napriek tomu, že naši zásahom v tretej minúte viedli. Lukáš Mráz však ostal na listine strelcov ako jediný Slovák a do záverečnej sirény sa k nemu pridalo až päť Lotyšov. Medzi najlepšiu osmičku sa náš výber nedostal a v Prahe si zahrá ešte zápasy o konečné 9. až 12. miesto. Najbližším súperom pritom bude zdolaný z dvojice Nórsko - Austrália. Ich súboj začína dnes 15:30.

Zo základných skupín A a B si priamy postup do štvrťfinále vybojovali Česi, Švajčiari, Švédi a Fíni. Ďalšia štvorica ich dopĺňa práve z osemfinálových stretnutí. Známe tak už je, že Lotyšsko bude čeliť Švédom, ktorí v základnej skupine vyhrali všetky svoje zápasy s celkovým skóre 39:5.

Slovensko - Lotyšsko 1:6 (1:2, 0:0, 0:4)
Góly: 9. Cerins (Raitums), 13. Jansons (Blinds), 45. Cerins (J. Rajeckis), 55. Jansons, 58. Trekse (A. Rajeckis), 60. Kovalevskis (Raitums) – 3. Mráz (Kubovič)
Zostava Slovenska: Mazák (Klobučník) – Řezanina, Koščo, Gašparík, Šefčík, Machara, Moravčík, Krocko, Kriš – Ujhelyi, Grlický, Gál – Dudovič, Pažák, Čonka-Skyba – Kubovič, Katlovský, Mráz – Reguly