Novinky - 09.03.2020 11:24

Kľúčové štvrťfinálové zápasy florbalistiek ponúkneme live

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Už v sobotu môžu dva tímy Hyundai Extraligy spečatiť svoj postup do semifinále play-off. Kysucké Nové Mesto zvládlo oba domáce duely pri VŠK PdF Hurikán, podobne ako Predator Sabinov proti Tvrdošínu. Zvyšné dve série sú po úvodných dvoch bitkách vyrovnané, keď zhodne započal vyraďovaciu časť víťazne hosťujúci celok a domáce odpovedali.

Aktualizácia 9.3. 2020: V reakcii na verdikt Krízového štábu Slovenskej republiky v súvislosti s koronavírusom, Slovenský zväz florbalu na dva týždne prerušil všetky prebiehajúce súťaže. O ďalšom postupe má informovať 24. marca 2020.

Séria Kysučaniek s Bratislavčankami mala byť na papieri tou najjednoznačnejšou a zverenkyne Michala Vlčeka a Mariána Chlebanu to v oboch dueloch potvrdili. Súpera odprevadili domov výsledkami 13:1 a 6:3, na čom mala najvýraznejší strelecký podiel šesťgólová Alexandra Faktorová a trojgólová Alica Brodňanová s Laurou Chúpekovou. Tretí zápas je na programe v sobotu 14. marca a favorit môže v hlavnom meste sériu ukončiť. Bola by tak zachovaná tradícia, podľa ktorej víťaz základnej časti vo štvrťfinále ešte neprehráva.

Viac sa natrápilo Pruské, ktoré končilo dlhodobú časť na druhom mieste a do štvrťfinále si za súpera vybralo Nitru. Tá pripravila na ihrisku súpera najväčšie prekvapenie doterajšieho priebehu vyraďovacej časti, keď vyhrala 6:5 po predĺžení. Pruské pritom až trikrát viedlo, pričom rezonovali najmä tresty. Tých bolo udelených až dvanásť a k videniu bolo päť presilovkových gólov. Na druhý deň sa favorizované Prúšťanky dokázali otriasť, už to bola o poznanie opatrnejšia záležitosť. Z výhry sa tešili domáce pomerom 3:1, pričom po jednom góle si rozdelili na každú dvadsaťminútovku.

Sabinov sérii proti Tvrdošínu dominuje. Prvý duel sme vám ponúkli aj v našom priamom prenose a spokojnejšie schádzali z hracej plochy domáce "Predátorky", hoci v závere ešte dopustili drámu. Nadobudnutý štvorgólový náskok sa tesne pred koncom zúžil na jediný gól, ale na konci prišla poistka do prázdnej bránky a s ňou aj víťazstvo 9:7. O tú sa postarala Lenka Cupráková, ktorá sa piatimi gólmi radí medzi najlepšie strelkyne vyraďovacej časti. O gól viac má na konte jej spoluhráčka Martina Stašová, ktorá sa činila v druhom zápase série a šesťgólovým vystúpením pomohla Sabinovčankám k vysokému víťazstvu 13:6 a s ním aj k vedeniu 2-0 na zápasy.

Očakávaná dráma prebieha medzi florbalistkami Nemšovej a Spišskej Novej Vsi. Hosťujúca Kométa domácim pokazila event so Šuhajíkmi pri panvici, keď úvodný duel dostala na svoju stranu. Spišiačky na začiatku tretej tretiny odskočili na trojgólový rozdiel, ktorý domáce dokázali už len znížiť a dostali sa tým do veľmi nepríjemnej situácie. Chuť si napravili na druhý deň, keď súpera nepustili za celý zápas ani raz do vedenia a samé sa pritom nakopli ku dvojcifernému nástrelu. Víťazstvo 10:5 znamená vyrovnanie stavu série a za týchto okolností sa dianie presunie do Spišskej Novej Vsi. Séria zatiaľ chutí najmä šesťbodovým Nemšovčankám Rebeke Gálikovej a Patrícii Štefánkovej. Z opačnej strany sekunduje najvýraznejšie Klára Grossová s Máriou Beckovou, obe s tromi kanadskými bodmi.

Počas víkendu sa môžete tešiť hneď na dva priame prenosy! Pozornosť pritom zameriame na série, v ktorých bolo po dvoch dueloch 1-1. V sobotu 14. marca sa obrazom budeme hlásiť zo Spiša, kde si hokejky skríži FbK Kométa Spišská Nová Ves a NTS FK-ZŠ Nemšová. Na druhý deň pozornosť prenesieme pod Zobor, kde za istých okolností môže byť napísaná bodka za sériou ŠK Slávia SPU DFA Nitra - ŠK 98 Pruské.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora