Novinky - 10.10.2020 21:29

ATU viedol nad Lidom už o šesť gólov, rozhodovali až nájazdy

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Florbalisti košického ATU cestovali do hlavného mesta na zápas proti ŠK Lido Prírodovedec v pozícii favorita a v našom priamom prenose to zo začiatku aj úspešne potvrdzovali. Vedenia sa ujali vo štvrtej minúte, do prvej prestávky bol náskok trojgólový, po dvoch tretinách svietilo v Športovej hale Elán na tabuli skóre 3:7 a zhruba v polovici duelu bolo 4:10. Ani takáto komfortná situácia však nestačila na pokojné dokráčanie k plnému bodovému zisku a duel museli zlomiť až samostatné nájazdy. Lido si totiž to najlepšie ušetrilo na záver a veľká nedisiciplinovanosť hostí im pomohla k zmazaniu manka.

Duel možno poľahky rozdeliť na dve fázy. V prvej s veľkou ľahkosťou strieľali góly Košičania, v druhej ich táto "ľahkosť" opustila a presadzovalo sa Lido. Medzi viacnásobných strelcov sa zaradil za domácich štvorgólový Lukáš Nôta a autor hetriku Teodor Beriac. Za hostí to bol trojgólový Lukáš Blaszczyk a dvojgólové duo Martin Bujaki s Kamilom Navrátilom. Okrem toho, Michalovi Kročkovi ku gólu z prvej časti hry do štatistík putoval aj premenený víťazný samostatný nájazd.

ŠK Lido Prírodovedec - FaBK ATU Košice 10:11sn (0:3, 5:7, 5:0 - 0:1)
Góly: 22' Gálet, 24',34',43',47' Nôta, 38',40',41' Beriac, 46' Gažík, 49' Bačinský - 4' Tokarský, 15',34',38' Blaszczyk, 19' Kročko, 24',28' Navrátil, 26' 37' Bujaki, 39' Tall
Zostavy:
Lido: Pavol Veninger (Daniel Dobrovodský) - Erik Matlovič, Ondrej Gažík, Marek Dida, Peter Ondrejmiška, Daniel Maňkoš, Adam Varga, Lukáš Nôta, Jakub Gálet, Daniel Krajči, Michal Vico, Vladimír Bačinský, Teodor Beriac, Ondrej Pagáč, Marek Kalivoda, Patrik Paulikovič, Lukáš Pollák
ATU: Eduard Koval - Peter Tokarský, Kamil Navrátil, Martin Bujaki, Lukáš Řezanina, Eduard Tóth, Michal Kolcun, Jakub Talarovič, Michal Kročko, Dominik Lehel Németh, Jaroslav Tall, Marek Pazsický, Lukáš Blaszczyk, Roman Kozej