Novinky - 11.09.2020 21:42

1. FBC pokračuje v minulosezónnom trende. Doma zdolal Žilinu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Florbalová sezóna 2020/21 má za sebou svoj úvodný zápas, a to piatkovú predohrávku 1. extraligového kola mužov. Minulosezónny suverén, 1. FBC Trenčín, si na domácej pôde poradil s FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 8:5. Základ plného bodového zisku položili zverenci Jana Holovku už v prvej tretine, v ktorej sa rýchlo chopili trojgólového vedenia a po prvej siréne viedli 4:2. Po vyrovnanejšej druhej tretine sa síce v záverečnom dejstve dokázala Žilina zmobilizovať a dotiahla sa na rozdiel jediného gólu, no záver opäť patril favoritovi.

Strelecky sa na víťazstve najvýraznejšie podieľal Filip Fürsten, ktorý v najproduktívnejšom útoku extraligy spred roka v trenčianskych farbách zastúpil Šimona Masára a v úvodnom kole sa predviedol hetrikom. Jeho kolega z lajny Tomáš Kvasnica prispel dvomi gólmi, kým Samuel Virga dvakrát asistoval. Grasshoppers našli vo svojom prvom súťažnom vystúpení piatich rôznych strelcov, čo je do ďalších kôl nesporným pozitívom. Víťaznú sériu súpera však nezastavili a rovnako neprerušili ani šnúru prehier proti nemu. Aj v ročníku 2019/20 mu dvakrát podľahli podobným rozdielom.

1. FBC Florbal Trenčín - FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina 8:5 (4:2, 2:1, 2:2)
Góly: 4', 10' Mitucha, 14', 28', 59' Fürsten, 19', 58' Kvasnica, 39' Mayer - 19' Kelbel, 19' Gavlák, 39' Hruška, 46' Málus, 48' Miške
Zostavy:
1.FBC: Jakub Klobučník - Ondrej Vrábeľ, Lukasz Widurski, Norbert Ondrášik, Jakub Ondrášik, Adam Peško, Boris Habánek - Michal Amrich, Richard Rebro, Branislav Mitucha, Filip Fürsten, Samuel Virga, Tomáš Kvasnica, Maximilán Mayer, Tomáš Kopecký, Andrej Barčák
Grasshoppers: Jakub Šuška - Michal Tulák, Ján Šuška, Jakub Kelbel, Daniel Baránek, Ivan Kuka, Michal Miške, Matúš Sedlák - Samuel Jančo, Andrej Vrábel, Ladislav Mirt, Michal Franek, Jaroslav Málus, Marián Hruška, Erik Gavlák, Jakub Škvarna, Richard Cvacho, Denise Melega, Richard Míšek