Novinky - 09.10.2020 23:56

Prešov a Nižná proti sebe o návrat na víťaznú vlnu

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv

FBC Mikuláš Prešov mal výborný vstup do novej sezóny a po troch kolách patril medzi stopercentných extraligistov. Vo štvrtom stretnutí už síce bol zdolaný, no stále mu patrí výborná štvrtá priečka. Pokiaľ ju chce udržať, potrebuje sa vrátiť naspäť na víťaznú vlnu, no v ceste mu stojí FBK Nižná, štvrtý celok z minulej sezóny, ktorého situácia je rovnaká. Aj Oravčania v prvých troch kolách zbierali výlučne výhry, vo štvrtom sezónnom vystúpení už zakopli.

Už v minulom ročníku zohrali tieto celky dva veľmi vyrovnané duely. Prešovčania siahali na body už vonku, kde prehrali tesne 5:6, no na domácej pôde Nižňanov pokorili výsledkom 8:5. Od tohto stretnutia možno očakávať množstvo gólov. Nižná je momentálne celkom s druhou najplodnejšou ofenzívou v súťaži a priemerne dáva 9 gólov na kolo. Prešov však mimoriadne nezaostáva, má sedemgólový priemer a v konfrontácii so Spišskou Novou Vsou sa dokonca predviedol dvojciferným streleckým počinom.

Zverenci Mariána Mačňáka aj Petra Čaju sa v našom priamom prenose predvedú po druhý raz v prebiehajúcej sezóne. Ich zápas 5. kola začína 10. októbra o 14:00 a prevedie vás ním komentátor Tomáš Horváth.