Novinky - 14.06.2018 19:00

Domáci Rusi v otváracom zápase šampionátu roztrhali Saudskú Arábiu

V úvodnom stretnutí XXI. majstrovstiev sveta vo futbale sa v moskovských Lužnikách zrodilo víťazstvo Ruska nad Saudskou Arábiou 5:0 (2:0). Zverenci trénera Stanislava Čerčesova si pripísali prvé 3 body do tabuľky A-skupiny.

Ako prvý sa na MS 2018 zapísal do streleckej listiny Juríj Gazinskij, ktorý sa v 12. min hlavou položil do centrovanej lopty od Alexandra Golovina. V 24. min Rusi prišli pre zranenie o Alana Dzagojeva, ktorého vystriedal Denis Čeryšev. Bola to však z núdze cnosť, keďže v 43. min práve útočník Villarrealu Čeryšev strelil druhý gól domáceho tímu. Čeryšev bol na konci peknej kombinácie a napálil loptu nechytateľne do ľavého horného rohu bránky Saudov. Aj po zmene strán sa do streleckej listiny zapísal striedajúci ruský hráč. Arťom Dziuba prišiel na ihrisko v 70. min a už o minútu neskôr hlavou upravil na 3:0. Rusi v závere potešili svojich fanúšikov v Lužnikách na čele s prezidentom Vladimirom Putinom ešte dvoma gólmi: najprv v prvej minúte nadstaveného času zdiaľky skóroval opäť Čeryšev a na konečných 5:0 upravil z priameho kopu Golovin.

MS A-skupina (Moskva/Lužniki):

Rusko - Saudská Arábia 5:0 (2:0)
Góly: 43. a 90.+ Čeryšev, 12. Gazinskij, 71. Dziuba, 90.+ Golovin, ŽK: 88. Golovin - 90.+ Al-Jassim, rozhodoval: Pitana (Arg.), 78 000 divákov

Rusko: Akinfejev - Fernandes, Kutepov, Ignaševič, Žirkov - Gazinskij, Zobnin - Samedov (64. Kuziajev), Dzagojev (24. Čeryšev), Golovin - Smolov (70. Dziuba)
Saudská Arábia: Al-Mayouf - Al-Breik, Osama Hawsawi, Omar Hawsawi, Al-Shahrani - Al-Dawsari, Otayf (64. Al-Muwallad), Al-Faraj, Al-Jassim, Al-Shehri (72. Bahebri) - Al-Sahlawi (85. Assiri)

[chooze:gallery;value:14073]