Novinky - 12.06.2018 20:53

Tisíce ľudí na tréningu Brazílie. Kanárikom sa v Soči páči

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, youtube

Hotel s výhľadom na more, privátna pláž a na prvom tréningu 4000 ľudí, ktorí si museli kúpiť lístky. Také boli prvé dotyky brazílskej futbalovej reprezentácie s Ruskom, kde sa už vo štvrtok začnú majstrovstvá sveta. Juhoameričania si rozložili stan v letovisku Soči pri Čiernom mori a obsadili päťhviezdičkový hotel, ktorý si pôvodne rezervovali Rakúšania. Tí však na svetový šampionát nepostúpili, preto ich "kanárici" vďačne nahradili.

"Prvý dojem je výborný, je to pekné mesto aj pláže. Pri raňajkách aj obede sa dívame na more. Zatiaľ vidím iba samé plusy," konštatoval brazílsky brankár Alisson. Prvý ľahký tréning 5-násobných majstrov sveta si osobne pozrelo 4000 zväčša lokálnych fanúšikov, jeden z nich našiel odvahu preskočiť bariéru a spraviť si rýchlu "selfie" s hráčom, ktorý sa ocitol najbližšie pri ňom. Bol ním stredopoliar Realu Madrid Casemiro. Väčšina z prítomných si neodpustila skandovanie mena "Neymar", keď sa najznámejší súčasný brazílsky futbalista na svete dostal k lopte. "Sme radi, že sa na nás prišli pozrieť. Potrebujeme mať kontakt s fanúšikmi. Verím, že v najbližších dňoch trochu spoznáme aj ich mesto," uviedol Alisson.

Brazílčania si vybrali luxusný hoteli pri Čiernom mori za svoje prechodné bydlisko počas MS napriek tomu, že počas troch duelov v základnej E-skupine nalietajú približne 7000 km. Svoje zápasy so Švajčiarskom, Kostarikou a Srbskom odohrajú v Rostove na Done, Petrohrade a Moskve. "Máme tu vyhovujúcu infraštruktúru a príjemné prostredie. Navyše nám v hoteli vyšli v ústrety a niektoré miestnosti nám upravili na stretávanie sa s rodinami v čase voľna. Rodiny pre nás veľa znamenajú. Stoja pri nás v dobrom aj zlom a počas šampionátu to budeme potrebovať," dodal Alisson, gólman rímskeho AS.


Ďakujeme za vaše názory