Novinky - 13.06.2018 11:40

Argentínski väzni držia hladovku! Nefunguje im televízia

Zdroj: huste/AFP

Argentína vstúpi do majstrovstiev sveta vo futbale už v sobotu zápasom s Islandom. Zverenci trénera Jorgeho Sampaoliho obhajujú strieborné medaile, a tak ako pred štyrmi rokmi v Brazílii, aj v Rusku patria k najväčším favoritom. Nečudo, že futbalové majstrovstvá sveta zasiahli v Argentíne každé odvetvie a dokonca aj prevádzku väznice v meste Puerto Madryn.

Odsúdenci tam totiž začali držať hladovku, ktorou si chcú vynútiť opravu pokazenej káblovej televízie, aby mohli sledovať zápasy obľúbených albicelestes.

„Káblová televízia je nespochybniteľné právo každého človeka, ktorý je omedzený na slobode. Nefunguje už tri dni, preto sme sa rozhodli odmietnuť prídely jedla, dokiaľ nebude problém vyriešený,“ citovala agentúra AFP dopis, ktorý trestanci odovzdali vedeniu veznice. Sobotňajšieho zápasu sa bez jedla iste dožijú, ale čo potom? Kto bude fandiť proti Chorvátsku a Nigérii?


Ďakujeme za vaše názory

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.