Novinky - 11.07.2018 10:50

V minulosti utíšil Wembley. Petrič si želá, aby sa v semifinále našiel jeho nástupca

Zdroj: sita, youtube

Kedykoľvek niekde zaznie meno Mladen Petrič, anglickí futbaloví fanúšikovia majú na chrbte zimomriavky. Tento 37-ročný niekdajší chorvátsky reprezentant v poslednom zápase kvalifikácie ME 2008 ukončil postupové nádeje "Albiónu", keď v zápase na londýnskom štadióne Wembley ľavačkou v 77. min rozhodol o víťazstve Chorvátska 3:2. Na šampionát vtedy zásluhou tohto výsledku prenikli "vatreni" spoločne s Rusmi a Angličanom pod vedením Steva McClarena zostali iba oči pre plač.

Petrič dúfa, že jeho nasledovníci v "šachovnicovom" tíme v stredu v moskovských Lužnikách napodobnia tento výsledok a postúpia do finále XXI. majstrovstiev sveta v Rusku. "Tento chorvátsky tím má veľkú silu. Nie je postavený na jednej alebo dvoch hviezdach, má ich možno päť či šesť," vyhlásil Petrič pre britský Daily Mirror.

Keď sa novinári niekdajšieho hráča Borussie Dortmund či Hamburgeru SV opýtali, či je v mužstve Chorvátska futbalista s podobnou obávanou ľavačkou, ktorý by mohol zopakovať jeho kúsok, odvetil: "Ďalší Mladen Petrič by mohol byť ktokoľvek, ale mám taký pocit, že by sa to mohlo podariť Ivanovi Perišičovi. Prajem si, aby v semifinále ukázal svoj najvyšší útočný level a rozdrvil Anglicko."


Ďakujeme za vaše názory