Novinky - 24.05.2021 10:53

Kauza Bardejov sa rozrastá. Krivdu cíti voči Slovanu aj Žiline

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Veľkú krivdu cítia futbalistky Bardejova a verejná mienka je do veľkej miery naklonená na ich stranu. Podporu verejnosti si teraz pýtajú aj ich mužskí kolegovia, ktorí zvádzali boj o záchranu v druhej najvyššej súťaži. Kým ženy kritizujú lobing pre slávnejší Slovan Bratislava, mužom sa nepáči zvýhodnenie B-tímu Žiliny.

Ročník 2020/21 sa na ženskej úrovni nedohral a sezóna bola Covidom ukončená v čase, kedy bola naplnená necelá polovica plánovaného programu. Partizán Bardejov stihol odohrať len päť zápasov, v ktorých nazbieral plný počet bodov a mal impozantné skóre 24:0. Vo vzájomnom zápase vyhral aj nad hráčkami Slovana Bratislava, no tie stihli odohrať zápasov sedem a v súčte tak mali na konte vyšší počet bodov. Slovensko niekoho musí poslať do predkôl ženskej verzie Ligy majstrov a Slovenský futbalový zväz rozhodol, že to bude prvý tím tabuľky v čase ukončenia sezóny. Verdikt vyvolal na sociálnych sieťach vlnu kritiky, na čo Zväz reaguje tvrdením, že päť odohraných zápasov nie je dostatočným obdobím na to, aby sa z neho vyvodzovalo poradie. Ani minulá sezóna pritom nebola dokončená a zastavili ju po deviatich kolách. To poradiu kraľovali Bratislavčanky.

Mužská liga sa ešte hrá, a to na úrovni Fortuna ligy aj II. ligy. Partizán Bardejov by sa pritom rád vyhol zostupu a k tomu potreboval v poslednom kole vo vzájomnom zápase zdolať MŠK Žilina B. Súťažný poriadok SFZ hovorí o tom, že všetky zápasy posledného kola sa hrajú v jednotnom čase aj termíne, no na tento dôležitý zápas sa vzťahuje aj iné pravidlo. Rezervný tím nemôže hrať súťažný zápas v rovnaký deň ako "áčko". MŠK preto nastúpil proti Bardejovu až v nedeľu a hostia v tom videli jednoznačnú možnosť poslať do boja o záchranu futbalistov z "áčka". Za podpory Minárika, Bičachčjana, Paura či Sluku, Žilina vyhrala 3:0 a jej rezerva bude aj naďalej druholigová.

Bardejovčania na zápas nastúpili v protestných tričkách, ktorými vyjadrili podporu svojim ženským kolegyniam, ktorým bolo administratívne ukrivdené v prospech Slovana Bratislava a v priebehu pár dní dostal futbal na Šariši aj druhú ranu v podobe 13. priečky druhej ligy. Treťoligový program totiž len nedávno ohlásil svoj reštart a kandidáti na druholigové miestenky opäť ožili.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora