Futbal - 29.08.2019 20:45

Petr Čech ako hokejový brankár. Plní si detské sny

Zdroj: sita, huste.tv

Už ako malý chlapec chcel byť Petr Čech hokejista. Jeho rodičia si však nemohli dovoliť kúpiť mu výstroj, a tak sa dal na futbal. Neskôr sa stal jedným z najlepších brankárov svojej generácie, vyhral Ligu majstrov aj Európsku ligu, má bronzovú medailu z majstrovstiev Európy. Láska k hokeju však u 37-ročného už len bývalého futbalového gólmana zostala. Najnovšie sa navliekol do brankárskeho výstroja tímu Guildford Flames, ktorý hrá najvyššiu súťaž v Anglicku.

Čech po nedávnom ukončení kariéry pracuje ako poradca na športovom a technickom úseku v londýnskom tíme Chelsea, kde prežil najlepšie svoje roky. "Kancelársku prácu si spestril hokejovým tréningom s Guildfordom, jeho obľúbeným britským tímom. S týmto klubom bol v kontakte už v roku 2013, keď ho tam pozval slovenský útočník Miloš Melicherík," informoval portál isport.blesk.cz.

Hokejovému výstroju Petra Čecha dominovala maska, ktorú si nechal urobiť u známeho švédskeho dizajnéra Davida Gunnarssona. Odporučil mu ho známy český hokejový brankár Petr Mrázek. "S Petrom sme kamaráti. Nedávno sa ma pýtal, kto mi strieka masku, lebo sa mu to veľmi páči. Skončilo sa to tak, že David Gunnarsson mu vyrobil motív na jeho helmu," uviedol Mrázek vo svojom blogu na iSporte.

Čech ešte ako futbalový brankár veľkú časť kariéry absolvoval so špeciálnym krytom na hlavu, teraz si vyskúšal aj brankársku masku. Má na nej vyobrazenú britskú aj českú vlajku, ale tiež siluetu českej brankárskej legendy Dominika Hašeka, svojho detského idolu. Nechýbajú ani logá futbalových tímov Chelsea a Arsenal, v ktorých úspešne pôsobil. "Vždy som chcel hrať hokej, bola to moja prvá voľba. V tom čase sme však potrebovali kúpiť celý výstroj a to sme si nemohli dovoliť. Preto ma otec ako šesť či sedemročného vzal do futbalového klubu. Keď som začal hrať futbal, vedel som, že sa mi to bude tiež páčiť," uviedol pred troma rokmi Petr Čech pre Arsenal TV.

Tagy: Petr Čech