Futbal - 04.09.2019 09:10

Futbalový sviatok sa blíži. Proti Chorvátsku rozhodnú detaily

Zdroj: sita, huste.tv

V júnovom zápase v azerbajdžanskom Baku útočník Róbert Boženík všetkých milo prekvapil. Nastúpil v základnej zostave slovenskej futbalovej reprezentácie a výkonom "priložil ruku" k vysokému víťazstvu hostí 5:1 v súboji kvalifikácie ME 2020. Kanonier aktuálneho lídra Fortuna ligy 2019/2020 zo Žiliny priznal, že v septembrových mimoriadne dôležitých kvalifikačných zápasoch proti Chorvátsku a Maďarsku bude vďačný za akúkoľvek šancu.

"Rozhodnutie bude na trénerovi, ale keď príde šanca, budem pripravený. Aj keby však neprišla, najdôležitejšie bude to, aby sme zvíťazili a získali body do tabuľky," uviedol 19-ročný Terchovčan pre agentúru SITA.

Pred začiatkom jesennej časti kvalifikačného cyklu o postup na budúcoročný európsky šampionát je v "slovenskej" E-skupine z hľadiska postupového boja všetko otvorené. Na vedúcej pozícii sú deväťbodoví Maďari. Hneď za nimi sú dve mužstvá so 6 bodmi - Slovensko a vicemajster sveta Chorvátsko. Do súboja o postup budú chcieť prehovoriť aj bronzoví medailisti z ostatných ME 2016 Walesania. Boženík si uvedomuje, že piatkový duel proti Chorvátom bude veľmi náročný. "Majú obrovskú kvalitu na každom poste, ale dovolím si povedať, že aj my máme výborné mužstvo. Šance sú vyrovnané a myslím si, že rozhodnú detaily," poznamenal.

V marcovom asociačnom termíne, keď Slovensko vstúpilo do kvalifikácie ME 2020 víťazstvom nad Maďarskom (2:0), ešte nebol súčasťou národného tímu. "Sledoval som to v televízii a všimol som si, že to bol psychicky ťažký a vybičovaný duel. Myslím si, že aj v pondelok v Budapešti do bude podobné," pripomenul Boženík ďalší septembrový duel v maďarskej metropole.