Futbal - 21.09.2019 12:45

Nemilosrdná UEFA. Posvieti si na Porto, potrestala Belehrad aj Antwerpy

Zdroj: sita, huste.tv

Európska futbalová únia (UEFA) začala vyšetrovanie voči portugalskému klubu FC Porto za rasistické správanie fanúšikov v zápase Európskej ligy proti švajčiarskemu tímu Young Boys Bern. Priaznivci "drakov" mali vo štvrtok verbálne napadnúť útočníka tmavej farby pleti Jeana-Pierra Nsameho počas prípravy na exekúciu pokutového kopu. Kamerunský legionár síce v 15. minúte duelu skóroval, ale jeho tím napokon prehral 1:2. UEFA sa bude prípadom zaoberať vo štvrtok 26. septembra. Portugalskému klubu hrozí uzatvorenie štadióna na októbrový domáci duel EL proti škótskemu Glasgowu Rangers.

UEFA si tiež vzala na mušku chorvátskeho futbalistu Anteho Rebiča, ktorý pôsobí v talianskom AC Miláno. Dvadsaťšesťročný útočník dostal dištanc na päť stretnutí za hrubé správanie a napadnutie rozhodcu v EL, keď bol ešte hráčom nemeckého Eintrachtu Frankfurt. O niekoľko dní po augustovom incidente odišiel Rebič na hosťovanie do Milána. V aktuálnej sezóne si Chorvát neodpyká vymeraný trest, pretože AC Miláno v tomto ročníku chýba v pohárovej Európe pre porušenie finančných pravidiel. Rebičov trest zostane aktívny až kým jeho klub nebude pôsobiť na medzinárodnej scéne.

UEFA potrestala aj športového riaditeľa Eintrachtu Bruna Hübnera, dištanc na dva zápasy dostal za "hrubý ofenzívny slovník na adresu rozhodcu". Nemecký klub tiež musí zaplatiť pokutu 44-tisíc eur za hádzanie predmetov na hraciu plochu fanúšikmi, v októbri doma proti belgickému Standardu Liége tiež musí uzavrieť časť svojho štadióna.

Pokutu 72-tisíc eur dostala srbská Crvena zvezda Belehrad, ide o súhrn viacerých previnení súvisiacich s augustovým duelom play-off Ligy majstrov proti švajčiarskemu tímu Young Boys Bern. Zaplatiť 46 250 eur musí belgický Royal Antverpy na najbližší súťažný duel pod hlavičkou UEFA musí uzavrieť časť štadióna za nevhodné správanie fanúšikov v pohárovej Európe. Antverpy sa neprebojovali do skupinovej fázy EL, stroskotali totiž v play-off.