Futbal - 21.11.2019 09:48

Takmer 300 miliónov eur na lavičke. Najhodnotnejší hráči s minimom hracieho času

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Transfermarkt.com

Trhová cena hráčov vo futbalovom svete neustále stúpa a dostáva sa takmer do astronomických výšin. Potvrdzuje to aj štatistika špecializovaného portálu Transfermarkt.com, ktorá si na starosť zobrala jedenástku najhodnotnejších futbalistov dosahujúcich minimálneho priestoru na trávniku. Zastúpené sú podľa očakávania najmä veľkokluby na čele s Juventusom Turín.

Z hráčov, ktorí sa v rámci ligových zápasov ešte na trávnik nedostali, sú v jedenástke gólman Barcelony Neto a útočník Realu Madrid Mariano Díaz. Hodnota oboch sa pohybuje na hranici dvadsiatich miliónov eur. Obranná formácia je zložená prevažne z hráčov Juventusu. Emre Can, Merih Demiral a Daniele Rugani odohrali dovedna 420 minút, no ich spoločná hodnota je na úrovni 75 miliónov eur. Štvoricu dopĺňa talent Borussie Dortmund Dan-Axel Zagadou s cenou stanovenou na zhruba 30 miliónov eur.

Najviac času na trávniku strávil z tejto jedenástky záložník Manchestru City Phil Foden. Jeho 293 minút však na futbalistu ohodnoteného na zhruba 30 miliónov eur nie je príliš potešiteľný výkon. Záložnú radu dopĺňajú Carles Aleňá z Barcelony, Ademola Lookman z Lipska a Ante Rebič z AC Milána. Práve chorvátsky reprezentant je hodnotený najvyššou sumou z tejto jedenástky a to cez 40 miliónov eur. Napriek tomu sedí prevažne len na lavičke. V útoku sa okrem spomínaného Díaza nachádza útočník londýnskej Chelsea Michy Batshuayi, ktorý nevie vyskočiť spoza tieňa talentovaného Tammyho Abrahama.

Zdroj: Transfermarkt.com

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora