Futbal - 30.03.2020 13:35

Vladimír Weiss ml. o pôsobení v Katare: "Neľutujem to"

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: sita

Slovenský futbalista Vladimír Weiss ml. počas svojej kariéry pôsobil v kvalitných európskych súťažiach vrátane anglickej Premier League, španielskej La Ligy či talianskej Serie A. V januári 2014 sa však rozhodol pre nečakaný krok. Bol ním prestup z gréckeho Olympiakosu Pireus do katarskej najvyššej súťaže, kam zväčšia chodia hráči na sklonku kariéry s cieľom finančne si polepšiť pred odchodom do športového dôchodku. Rodák z Bratislavy však s odstupom viac než šiestich rokov svoje rozhodnutie neľutuje.

"Dva alebo tri zápasy po sebe som nebol v zostave. Potom prišla ponuka z Kataru, ktorá bola veľmi výhodná pre Olympiakos aj pre mňa. Bolo príliš skoro na to, aby som opustil Grécko a celú Európu a odišiel hrať do Kataru. Tam chodia hráči až po tridsiatke, ale môžem povedať, že takéto ponuky neprichádzajú počas kariéry dvakrát. Rozhodol som sa prijať túto ponuku a neľutujem to," uviedol Weiss ml. pre web www.sport24.gr.

Dnes 30-ročný stredopoliar v Katare postupne pôsobil v tímoch Lekhwiya SC (momentálne pod názvom Al-Duhail, pozn.) a Al-Gharafa. V tamojšej najvyššej súťaži odohral 102 ligových duelov, v ktorých strelil 45 gólov. "V Katare som strávil šesť nádherných rokov. Vyrastala tam moja dcéra. Bol som tam šťastný. V ostatnom období som mal s tímom nejaké problémy a šesť mesiacom pred skončením zmluvy sme sa dohodli na ukončení spolupráce," pokračoval Weiss ml.

Účastník MS 2010 aj ME 2016 sa tiež vyjadril, že po rokoch strávených v zahraničí sa chcel vrátiť domov a preto uprednostnil ponuku Slovana Bratislava. "Mám veľmi dobrý vzťah s majiteľom klubu, ktorý je môj priateľ. Sľúbil som mu, že jedného dňa s ním podpíšem zmluvu a teraz sa to stalo. Mám kontrakt na 1,5 roka a bez peňazí, pokiaľ nebudem na 100 % pripravený hrať. Dúfam, že ešte pomôžem mužstvu k zisku titulu," uviedol syn niekdajšieho reprezentačného kouča Vladimíra Weissa st.

Bývalý hráč Manchestru City, Glasgowa Rangers, Espanyolu Barcelona či Delfina Pescara sa vyjadril aj k aktuálnej situácii ohľadom šíriaceho sa koronavírusu. "Je smutné, čo sa deje vo svete, ľudia umierajú. Teraz je čas, aby sme sa všetci zjednotili, aby sme si navzájom pomohli a dúfali, že zodpovední lekári, vedci a politici budú pokračovať po tej istej ceste a situáciu s vírusom vyriešia čo najskôr. Musíme im veriť a dúfame, že sa nám podarí vyjsť víťazne z tejto hroznej veci, ktorá núti ľudí trpieť," dodal Weiss ml.