Články - 05.01.2019 14:30

Adeptov na post trénera Manchestru United je päť

Zdroj: huste.tv/youtube

Mnohí fanúšikovia Manchestru United si už stihli za tie tri týždne zamilovať trénera Oleho Gunnara Solskjaera. Veď Nór odcoachoval do víťazného konca všetky štyri doterajšie zápasy a impozantné je aj skóre z nich 14:3. Všetko to zatiaľ bolo proti súperom zo spodnej polovice tabuľky a skutočnou skúškou by pre znovuzrodený tím mal byť až nedeľný zápas s Tottenhamom.

Napriek tomu vedenie už teraz zvažuje, aké sú možnosti na trénerskú stoličku po Portugalčanovi Mourinhovi. Solskjaer bol na tento post dosadený len ako "caretaker", čiže muž, ktorý len dočasne preberie kontrolu. Anglické médiá už prišli s presným zoznamom piatich mien, ktoré pripadajú do úvahy a rodák z Kristiansundu sa medzi nimi nachádza.

Okrem možnosti, že by bývalý útočník ostal pri kormidle, sa špekuluje aj o Mauriciovi Pochettinovi, Laurentovi Blancovi, Zinedinovi Zidanovi a Marcovi Roseovi. Prvý spomenutý Argentínčan by bol zrejme možnosťou najdrahšou, nakoľko je vedenie Spurs s ním spokojné. Hoci ho verejnosť kritizuje za pasivitu na prestupovom trhu, mužstvo stále bojuje o popredné priečky. Zidane počas dvoch rokov v Reale Madrid naznačil, že môže byť aj schopným trénerom, kým Blanc je trochu osvedčenejším menom. Pôsobil pri národnom tíme Francúzska, v Bordeaux aj PSG.


Rose sa do povedomia fanúšikov zapísal semifinálovou účasťou Salzburgu v EL

Samostatné články venovali anglické médiá poslednému z mien - Marco Rose. Rodák z nemeckého Lipska momentálne pôsobí na lavičke Red Bullu Salzburg a hoci ide o mužstvo, ktoré sa zvykne objaviť aj v pohárovej Európe, skok do Manchestru by bol mimoriadnym kariérnym posunom. Pri A-mužstve Salzburčanov je pritom len od roku 2017 a predtým pôsobil ako tréner ich mládeže. Pomerne veľa sa však píše o jeho moderných tréningových metódach a prístupe k zápasu. Mohol by sa tak stať ďalším mladým charizmatickým trénerom v Premier League po boku Kloppa či Guardiolu.