Články - 05.01.2019 22:30

Jedenásťmilimetrová nočná mora Liverpoolčanov

Zdroj: huste.tv/Twitter

Liverpool FC nedotiahol do zdarného konca dobre rozohranú sezónu 2013/14, v samom závere ročníka ho predbehol Manchester City a akýmsi symbolom tohto zlyhania sa stalo pošmyknutie Stevena Gerrarda. Ak by sa The Reds z majstrovského titulu netešili ani tento rok, symbolom sa pokojne môže stať 11 milimetrov a obranný zákrok Johna Stonesa. Takýto katastrofický scenár si zatiaľ v meste The Beatles nepripúšťajú, no prehra s Manchestrom City môže byť serióznym škrtom cez rozpočet.

Anglickí priaznivci ostatných klubov si liverpoolsku prehru užívajú. Veď, okrem iného, znamená aj vyrovnanejší záver sezóny 2018/19. V prvom polčase padol jediný gól, o ktorý sa postaral domáci Sergio Agüero. Po prestávke prišlo vyrovnanie Roberta Firmina, po ňom víťazný gól Leroya Saneho, no Liverpool mohol vyrovnať už v prvom dejstve. Sadio Mané v obrovskej šanci nastrelil žrď a potom John Stones poriadne chaotickým spôsobom zabránil gólu. Svojím odkopom kuriózne nakopol vlastného brankára, ale bleskovo sa zorientoval a loptu vykopával v čase, keď už jej značná časť bola za bránkovou čiarou.

Zo "značnej časti" lopty hostia nič nemali. Ako ukázala technológia na bránkovej čiare, chýbalo jedenásť milimetrov. V prípade, že by tá k dispozícii nebola, rozhodca by možno takýto gól aj uznal. Napriek zahodenej šanci mali zverenci Jürgena Kloppa dostatok času na to, aby vyrovnali a aj sa to podarilo. Až potom inkasovali po druhý raz. Maného šanca respektíve takmer vlastenec Stonesa preto rozhodne nie je a nebude dôvodom prípadných stratených bojov o titul. Liverpool má stále štvorbodový náskok a do konca sezóny ostáva odohrať 17 kôl. Ani Gerrardovo pošmyknutie pred piatimi rokmi však nebolo presne momentom, ktorý by tím stál prvenstvo. Ostalo však pamätnejším momentom ako remíza 3:3 s Crystal Palace alebo prehraný vzájomný zápas s Manchestrom City, ktorý sa tiež stal v konečnom zúčtovaní rozhodujúcim kritériom.