Články - 01.06.2019 23:00

Nedáš gól, nevyhráš. Liverpool so šiestou víťaznou ušatou trofejou

Zdroj: sita, huste.tv

Futbalisti FC Liverpool sa stali víťazmi Ligy majstrov v sezóne 2018/2019, keď zdolali hráčov Tottenhamu Hotspur 2:0 v sobotňajšom finále na madridskom štadióne Wanda Metropolitano. "The Reds" sa ujali vedenia už po dvoch minútach. Pokutový kop premenil egyptský kanonier Mohamed Salah. Zverenci Jürgena Kloppa mali v prvom polčase herne navrch, ale v druhom dejstve pustili súpera do viacerých šancí. Londýnčania však stroskotali v koncovke a v 87. min druhýkrát inkasovali. Presnou strelou zvnútra šestnástky stanovil konečný výsledok striedajúci belgický útočník Divock Origi.

Liverpool získal v deviatom finále najprestížnejšej európskej klubovej súťaže šiestu trofej, predtým sa tešil v rokoch 2005, 1984, 1981, 1978 a 1977. Vlani takisto bojoval o víťazstvo v Lige majstrov, ale vo finálovom súboji v Kyjeve podľahol Realu Madrid 1:3. Hráči Tottenhamu sa predstavili vo finále LM prvýkrát, v minulosti na európskej scéne dvakrát triumfovali v Pohári UEFA a raz v Pohári víťazov pohárov.

Futbalová Liga majstrov 2018/2019 - finále - Madrid (Šp.):

Tottenham Hotspur (Angl.) - FC Liverpool (Angl.) 0:2 (0:1)
Góly: 2. Salah (z pok. kopu), 87. Origi, rozhodovali: Skomina - Praprotnik, Vukan (všetci Slovin.)

Tottenham: Lloris - Trippier, Alderweireld, Vertonghen, D. Rose - Moussa Sissoko (74. Dier), Winks (66. Lucas Moura) - Alli (82. F. Llorente), Eriksen, Son Heung-min - H. Kane
Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson - Henderson, Fabinho, Wijnaldum (62. Milner) - Salah, Firmino (58. Origi), Mané (90. Gomez)