Články - 26.06.2019 09:00

Nechal odísť Beníteza. Fanúšikovia sa teraz búria

Zdroj: huste.tv

Španielsky tréner Rafael Benítez usadil v tejto sezóne futbalistov Newcastle United na peknom trinástom mieste. Nebyť mimoriadne zlého úvodu ročníka, pomýšľať mohli aj na pohárovú Európu. Napriek tomu ho počas leta čaká sťahovanie a najčastejšie sa v médiách hovorí o jeho odchode do Číny. Ešte viac pozornosti však vyvolal spôsob jeho odchodu. Klub totiž tvrdí, že je z prístupu manažéra sklamaný a počítal s ním aj do novej sezóny. Rodák z Madridu však údajne o záujme Newcastle nevedel.

"So sklamaním oznamujeme, že manažér Rafael Benítez opustí Newcastle na konci svojho kontraktu 30. júna 2019. Pracovali sme na predĺžení jeho zmluvu dlhý čas, avšak nebolo a už ani nebude možné dospieť k dohode," uviedli The Magpies v oficiálnom vyhlásení na svojom webe. Do tímu prišiel v marci 2016 a hneď sa upísal na tri roky. Vtedy šlo o druholigový celok, ktorý sa aj vďaka zásahu coacha dočkal návratu do elitnej súťaže. V nej v sezóne 2017/18 uhájil bezpečný stred tabuľky a podobné umiestnenie zopakoval aj o rok.

Prečo sa Benítez rozhodol pre nečakané nepredĺženie spolupráce, zaujímalo aj médiá. Ten však tvrdí, že mu o konci v tíme povedal kamarát, ktorý si stanovisko prečítal v médiách. Žiadne rokovania údajne neprebiehali, dokonca, ak by prebiehali, bol by vraj naklonený zotrvaniu. Vo fanúšikoch to okamžite vyvolalo vzburu a hnevajú sa na majiteľa Michaela Ashleyho, ktorý patril medzi dvadsiatku najbohatších Britov, prečo si nesiahol hlbšie do vrecka a uznávaného trénera nezaplatil. Podľa mnohých mal radšej odísť on ako Benítez.