Články - 26.06.2019 14:09

Liverpool šetriť nebude. Chce byť ešte silnejší

Zdroj: huste.tv/youtube

V Liverpoole hovoria o jednej z najlepších sezón za dlhé roky a prioritou pre letnú prestávku je udržanie opôr. Pri tom to však na severozápade Anglicka neskončí a Jürgen Klopp je odhodlaný priniesť do svojho kádra nové a veľké posily. Šetrenie jednoducho u ašpiranta na titul a víťaza Ligy majstrov nie je na programe dňa. Prísť majú viaceré veľké a hviezdne mená, pričom aj tie najsilnejšie posty majú byť zdvojené, čo zabezpečí väčšiu konkurenciu.

"Liverpool je ambiciózny klub a ak by sme neutratili rovnaké množstvo peňazí ako konkurencia, neboli by sme schopní vyrovnať sa jej," vysvetlil plány nemecký tréner. Konkrétne mená sa dajú zatiaľ zbierať len z mediálnych špekulácií, no v hre je predovšetkým trio z francúzskej ligy. 25-ročný ofenzívny záložník Benjamin Bourigeaud sa zaradil v minulej sezóne medzi opory Rennes, keď nevynechal ani jedno kolo. Záujem oňho javí viacero tímov a jeho súčasný zamestnávateľ pýta 20 miliónov eur. Ďalším zaujímavým menom je Nicolas Pepé, 22-gólový strelec z farieb Lille, ktorý by mohol doplniť konkurenciu trojzáprahu Salah-Firmino-Mané. Ten však bude veľmi horúcim a drahým želiezkom na prestupovom trhu.

Už druhý rok sa hovorí aj prestupe Nabila Fekira z Lyonu do Liverpoolu. Majster sveta z roku 2018 zďaleka neprežil taký úspešný ročník, akým bol ten predošlý. Potenciál však v ňom rozhodne drieme a prestupová čiastka bude na úrovni desiatok miliónov eur. Na rozdiel od minulého prestupového obdobia sa v tom aktuálnom už 25-ročný útočník nechal počuť, že by na Britské ostrovy prišiel rád.