Články - 27.06.2019 22:03

Tottiho kariéra môže byť obnovená v Anglicku

Zdroj: huste.tv/youtube

Veľmi ťažko a so slzami v očiach oznamoval Francesco Totti svoj koniec v milovanom AS Rím, no definitívne ukončenie futbalového pôsobenia to preňho znamenať nemusí. Pomerne nečakane ho oslovil anglický klub Leeds United, ktorý v uplynulej sezóne skončil na tretej priečke Championship a v play-off o postup do najvyššej súťaže neuspel. Talianske médiá hovoria o konkrétnej ponuke, ktorá pristála na stole legendárneho futbalistu, ktorý svoju aktívnu kariéru skončil pred dvomi rokmi a po nej sa stal športovým riaditeľom "Giallorossi". Odchod z klubu bol ťažký a niekoľkými vyhláseniami opísal, ako mu kompetentní podrážali nohy a zďaleka mu nedali toľko dôvery, koľko by si zaslúžil.

Pôsobenie v anglickom futbale by bolo úplne novou kapitolou, dokonca istým "návratom ku koreňom". S trénerským pôsobením 42-ročný Riman ešte skúsenosti nemá, no tamojší prezident by ho rád do klubových radov získal ako aktívneho hráča. Reč je totiž o jeho krajanovi Andreovi Radrizzanim, ktorý má výrazný podiel v Leedsi od januára 2017 a o štyri mesiace neskôr sa stal stopercentným vlastníkom. Nedávno sa dokonca Tottiho dobrý priateľ Marc Borriello médiám zdôveril, že istý majiteľ klubu ho už neraz kontaktoval. Či však šlo práve o Radrizzaniho, nevedel.

Že tomu tak je, doplnila tlač na Apeninskom polostrove až teraz. Stalo sa tak len dva dni potom, čo médiami prešla nečakaná správa, že Leeds United pripravil ponuku pre Gianluigiho Buffona. Ten sa pre zmenu rozlúčil s PSG, ale posledné slovo vo svojej bohatej aktívnej kariére povedať nemusel. Trénerom tohto tímu je pritom Marcelo Bielsa, ktorému by takto mohli pribudnúť do zostavy dve veľmi zaujímavé akvizície. Vedenie je odhodlané zabezpečiť, aby postupové vyhliadky do Premier League vyzerali oveľa lepšie ako tohtoročná šesťbodová strata na priamy postup a koniec v úvodnej fáze dvojkolovej baráže.