Články - 11.07.2019 08:17

Lampard chce zverencov naučiť, čo znamená hrať za The Blues

Zdroj: huste.tv

Franka Lamparda len pred siedmimi dňami predstavila Chelsea ako nového trénera a z Derby County sa tak presunul do neporovnateľne ambicióznejšieho pôsobiska. Ešte donedávna jednoznačný ašpirant na majstrovský titul už dva roky do bojov o prvú priečku vážnejšie neprehovoril a britské médiá spisujú hotové zoznamy, čo všetko bude musieť nový manažér v klube zlepšiť, napraviť a vyriešiť. Zoznamy zahŕňajú napríklad to, aby budoval vlastný štýl a systém trénovania, ktorý si potrebuje vo svojich trénerských počiatkoch jasne určiť. Okrem toho musí pracovať s mladými hráčmi na hosťovaní, ktorých má tradične tento tím kvantum.

Svoju konkrétnu predstavu prezentoval na tlačovej konferencii aj samotný bývalý záložník, ktorý ako hráč hájil farby The Blues trinásť rokov. Podľa jeho vlastných slov hodlá hráčov zaradiť do poriadnej driny, vďaka ktorej si uvedomia, čo to znamená mať právo nastupovať za Chelsea FC. Jeho prístupu uverilo evidentne aj vedenie klubu, ktoré mu po necelom týždni pripravilo kontrakt na tri roky. "Som nesmierne hrdý na to, že sa vraciam do Chelsea ako hlavný tréner. Každý vie, ako milujem tento klub a históriu, ktorá za ním je. Všetka moja koncentrácia je teraz zameraná na prípravu na nový ročník," sľúbil pred novinármi.

Široký káder, ktorý má k dispozícii, už teraz vynára veľké množstvo otáznikov, ktorým mužom dá dôveru a napríklad aj v akom rozostavení bude tím pod jeho taktovkou nastupovať. Zaujímavá bude napríklad pozícia N'Gola Kantého, ktorého coach Maurizio Sarri odstavil z dovtedy osvedčenného postu stredného defenzívneho záložníka a dosadil si naň Jorginha. Svetlejšie časy môžu svitať Rubenovi Loftus-Cheekovi či Callumovi Hodson-Odoiovi. Opačná môže byť situácia brankára Kepu Arrizabalagu. Ten sa dostal do negatívneho tieňa odmietnutým striedaním v závere minulej sezóny. To sú presne prejavy, ktoré Lampard tolerovať nesmie. "Som tu, aby som sa pustil do tvrdej práce, dosiahol úspechy a už sa neviem dočkať, kedy to začne." nadšene uzavrel tlačovú konferenciu nový coach.