Články - 11.07.2019 09:30

Časti štadióna ponesú mená fanúšikov, vrátane pisoárov

Zdroj: huste.tv

Čudnou novinkou zaujal pozornosť verejnosti futbalový klub z Wimbledonu. Tenisom preslávené mesto hodlá premenovať domovský stánok miestnych AFC, a to po fanúšikoch. Záujemcu, ktorý by bol schopný v hotovosti takúto zmenu zafinancovať, by zrejme vedenie hľadalo ťažko, a tak na to pôjde po kúskoch. Za malý príspevok do klubovej kasy budú mať priaznivci možnosť zabezpečiť, aby ich meno niesla žrď, rohová zástavka, sedadlo, pivný výčap alebo časti toalety. Médiám to predstavil manažér Wally Downes ako veľkú novinku a vec, ku ktorej sa doteraz neodhodlalo žiadne mužstvo na svete.

"Stáva sa to už poznávacím znakom futbalu. Manchester City má Etihad, Arsenal Emirates, ale my chceme, aby mali naši fanúšikovia svoj štadión. Je to spôsob, akým dáte priaznivcom niečo naspäť za ich neutichájúcu podporu," predstavil plán wimbledonský klubový web. Takto by mala vzísť značná časť zhruba trinásťmiliónovej sumy, ktorá bude mužstvo stáť návrat na Plough Lane. Vybraní fanúšikovia budú dokonca pred domácimi stretnutiami zaradení do žrebovania a v danom kole bude štadión niesť meno konkrétneho oddaného permanentkára. "Len si predstavte, ako kráčate Plough Lane so svojou rodinou a priateľmi s vedomím, že je to váš vlastný štadión," snaží sa tím motivovať záujemcov.

Väčší podiel dokonca konkrétnym fanúšikom zaručí aj lákavé detaily, ako sú rohové zástavky, turnikety, žrde na bránach, výčapy v bufetoch alebo pisoáre. V tomto bode kompetentní uznávajú, že záujem o pomenovanie toalety nemusí byť vysoký, ale recesistov sa vraj nájde dosť aj v tejto 70-tisícovej mestskej časti. Avizované presťahovanie je naplánované na začiatok sezóny 2020/21 a vtedy by sa mal stať realitou desaťtisícový stánok nesúci mená svojich fanúšikov a investorov v jednej osobe. V súčasnosti sa klub nachádza v tretej najvyššej súťaži a v minulom ročníku mal čo robiť so záchranou. Pamätá si však aj slávnejšie časy, napríklad zisk FA Cupu v roku 1998.