Články - 12.07.2019 22:41

Mladíci Chelsea ešte na A-tím nie sú pripravení

Zdroj: huste.tv/youtube

Chelsea má za sebou prvý letný prípravný zápas a práve presvedčivá v ňom rozhodne nebola. Na pôde írskeho Bohemians Dublin len remizovala 1:1, pričom v zostave dostali priestor viacerí mladíci, ktorých doplnili aj opory z ligových zápasov. Už v ôsmej minúte šiel pritom favorit do vedenia vďaka Michymu Batshuayiovi, no tesne pred koncom zariadil pre írsky tím veľmi cenný výsledok Eric Molloy. Do hodnotenia výkonov anglického klubu sa pustil jeho bývalý hráč Jimmy Floyd Hasselbaink a k mladíkom bol pomerne ostrý.

Na nového coacha Franka Lamparda mnohí tlačia, aby dával priestor talentovaným hráčom, ktorými jeho tím disponuje. Hasselbaink sa však domnieva, že na to, aby hrávali za A-tím ešte zďaleka nie sú pripravení. "Všetky straty lôpt boli veľmi jednoduché. Mali príliš veľa kontaktov s loptou, niektorí až sedem alebo osem, čo veľmi spomaľovalo hru. Bolo lekciou pre Franka vidieť ich v akcii," zhrnul Holanďan surinamského pôvodu, ktorý v minulosti odohral za The Blues vyše stovku súťažných zápasov.

"Odohrávať rýchlo loptu od nohy, to je to, če by chcel s tímom hrať. Videli sme, že väčšina hráčov to zvládala, ale najmä v druhom polčase boli viditeľní hráči, ktorí sa pri lopte zdržovali pridlho. Nemali v hlavách žiadne riešenie predtým, ako dostali prihrávku. Môže to byť tým, že sme len v letnej príprave, ale aj tým, že ešte na taký tím nedozreli. Práve pre takéto zistenia a postrehy sú tieto zápasy také dôležité." zanalyzoval Hasselbaink.

Až nečakane ťažko túto prehru niesli niektorí fanúšikovia londýnskeho tímu, ktorí šli v súboji s Bohemians svojim zafandiť. Nepresvedčivý výkon a výsledok viedol dokonca k názorom na sociálnych sieťach, ktoré spochybňovali zvolenie Lamparda za hlavného coacha. Priamo počas zápasu sa dokonca ozýval aj "populárny" chorál o tom, ako si ráno nájde výpoveď.