Články - 24.07.2019 16:40

Dúbravka by mohol byť náhrada za Trappa v Paríži St. Germain

Zdroj: sita, TV JOJ

Francúzsky futbalový šampión Paríž St. Germain chce získať slovenského reprezentačného gólmana Martina Dúbravku. Tieto správy publikoval web nemeckého denníka Kicker, keďže dôležitú úlohu v prípadnom transfere môže zohrať semifinalista minulosezónnej edície Európskej ligy 2018/2019 Eintracht Frankfurt.

V hesenskom tíme v uplynulej sezóne hosťoval kmeňový hráč St. Germain Kevin Trapp. Funkcionári Eintrachtu robia všetko pre to, aby si 29-ročného nemeckého reprezentanta udržali natrvalo, pričom ich šance výrazne stúpli po spomenutej informácii, že Trappa by v kádri mužstva spod Eiffelovky mohol nahradiť práve Dúbravka.

Tridsaťročný Žilinčan pôsobí od vlaňajšieho januára v anglickom Newcastli United, kde si rýchlo získal stabilné miesto v základnej zostave a vyšvihol sa na jedného z najlepších gólmanov Premier League. "Straky" už v aktuálnom prestupovom období prišli o španielskeho trénera Rafaela Beníteza, ktorý zamieril do čínske klubu Ta-lien I-fang, ako aj hráčov Ayozeho Péreza či Salomóna Rondóna.

V kádri trénera PSG Thomasa Tuchela je po odchode Taliana Gianluigiho Buffona okrem Trappa momentálne iba jediný skúsený brankár - majster sveta z minuloročných MS v Rusku Alphonse Areola. Dúbravka má v anglickom klube kontrakt platný do 30. júna 2022 a prípadný transfer by podľa Kickeru Parížanov mohol vyjsť na približne 10 miliónov eur.