Články - 04.08.2019 13:48

Bravo kúpil štyri domy pre rodiny zasiahnuté požiarom

Zdroj: huste.tv/youtube

Obrovské srdce ukázal čilský brankár Claudio Bravo, ktorý výrazne a anonymne pomohol rodinám zasiahnutým rozsiahlymi požiarmi v jeho rodnej krajine. Začiatkom roka 2017 prišlo v plameňoch o život jedenásť ľudí a oficiálne čísla uvádzajú viac ako tisíc zničených budov. Najviac si to odnieslo mesto Santa Olga a viac informácií o nešťastí dostal od malého chlapca Camila.

Camilo sa objavil v televízii potom, ako plamene zničili dom jeho rodiny do neobývateľného stavu. Kým rodičia a starí rodičia riešili existenčné problémy, chlapec sa televíznemu redaktorovi zdôveril, že by ho veľmi potešil dres brankára Manchestru City. Neubehlo veľa času a Bravo sa chlapcovi ozval. Okrem dresu ho pozval aj na reprezentačný domáci zápas Čile a zafinancoval aj kúpu nového domu pre rodinu. Okrem toho zabezpečil najviac zasiahnutým rodinám ešte ďalšie tri domy, avšak anonymne.

Že celý tento akt má na svedomí 36-ročný odchovanec Colo-Colo, vyšlo najavo až neskôr. Snahu pomôcť viackrát v oblasti prejavila aj jeho partnerka Carla Pardová, ktorá sa bola v meste osobne pozrieť. Pri tejto príležitosti sa stretla aj s rodinou malého Camila, aby sa uistila, či sa veci skutočne obracajú k lepšiemu. Väčší záujem následne vznikol aj o anonyma, ktorý naraz kúpil štyri domy, keďže bolo zrejmé, že musí ísť o majetnejšieho človeka, pravdepodobne rodáka z tejto krajiny. Väčšina stôp viedla práve k Bravovi a tento predpoklad potvrdila obdarovaná rodina.