Články - 05.08.2019 15:11

Hviezda Afrického pohára v podozrení z dopingu. Nehrá ani za klub

Zdroj: sita/youtube

Futbalisti Manchestru City získali počas víkendu Anglický superpohár, tzv. FA Community Shield, hoci sa museli zaobísť bez Riyada Mahreza. Alžírsky reprezentant chýbal na ihrisku londýnskeho štadióna Wembley z preventívnych dôvodov. Kouč úradujúceho anglického šampióna Pep Guardiola sa rozhodol Mahreza nepostaviť pre obavy, že 28-ročný zakončovateľ mohol porušiť dopingové pravidlá, keďže v klube nemali všetky detaily o liekoch, ktoré užil pri infekčnom ochorení dýchacích ciest. Podľa správy BBC Sport nie je jasné, aký liek Mahrez užíval, a čo sa snažil liečiť jeho používaním.

"V prípade dopingovej kontroly by to bol dnes risk, pretože naši lekári nemali k dispozícii podrobnosti o lieku. To je dôvod, prečo nebol v kádri a nemohol si zahrať aspoň pár minút. Mohol nastúpiť na kratší úsek, ale radšej sme nešli do tohto rizika," vysvetlil Pep Guardiola.


Po superpohárovej remíze s Liverpoolom 1:1 zvládli Citizens lepšie pokutové kopy

Mahrez sa začal pripravovať s mužstvom City len uplynulý piatok, keďže predtým bol k dispozícii reprezentácii Alžírska, ktorej pomohol v Egypte k triumfu na Africkom pohári národov. "Riyad sa mi ozval, keď sa stali šampiónmi afrického kontinentu. Povedal mi, že príde za desať dní a bude môcť hrať proti Liverpoolu. Odvetil som mu, že je viac ako srdečne vítaný. Nevedeli sme však, čo užil. Veríme, že v najbližšom dueli proti West Hamu United či v nasledujúcich dňoch sa dá všetko do normálu," poznamenal Guardiola.