Články - 06.08.2019 08:55

Harry Maguire sa stal najdrahším obrancom futbalovej histórie

Zdroj: sita, youtube

Anglický futbalový klub Manchester United získal pred začiatkom novej sezóny reprezentačného obrancu Anglicka Harryho Maguira. Bývalý hráč Leicestru City podpísal zmluvu na šesť rokov s možnosťou opcie pre ďalšiu sezónu. Dvadsaťšesťročný obranca sa sťahuje na Old Trafford za 80 miliónov libier, vďaka čomu sa stal najdrahších obrancom v histórii futbalu. Pred ním držal tento rekord holandský stopér Liverpoolu Virgil van Dijk, ktorý sa k tímu úradujúceho šampióna Ligy majstrov pripojil v januári 2018 za sumu 75 miliónov libier.

"Som veľmi rád, že som podpísal zmluvu s týmto skvelým klubom. Skutočne som si užil svoje pôsobenie v Leicestri. Rád by som poďakoval každému v klube a tiež fanúšikom, ktorí nás nesmierne podporovali v posledných dvoch sezónach. Avšak, keď Manchester United "zaklope na vaše dvere", je to pre vás neuveriteľná príležitosť," skonštatoval Maguire pre oficiálny klubový web 19-násobného anglického majstra. Za "líšky" odohral 76 súťažných zápasov, v ktorých päťkrát skóroval.

Radosť z prestupu Harryho Maguira neskrýval ani nórsky tréner v službách United Ole Gunnar Solskjaer. "Harry je jedným z najlepších stopérov súčasnosti a som rád, že sme dotiahli jeho postup. Veľmi dobre číta hru, je silný na ihrisku a tiež má schopnosť pokojne riešiť situácie, keď je pod tlakom. Navyše, je platným hráčom v oboch pokutových územiach. Je to skvelá osobnosť a prínos pre náš tím," vyjadril sa rodák z Kristiansundu na adresu svojho nového zverenca.

Manchester United v predošlom ročníku predvádzal zlé výkony najmä v defenzíve, čo potvrdzuje 54 inkasovaných gólov v 38 zápasoch. V ére Premier League ich "červení diabli" nikdy viac nedostali a aj preto budú v nasledujúcom ročníku bez účasti v prestížnej Lige majstrov. Ligová sezóna sa pre nich začína v nedeľu 11. augusta, keď na domácom trávniku privítajú v šlágri úvodného kola londýnsku Chelsea.