Články - 06.08.2019 23:07

Široko-ďaleko žiaden súper, loptu si aj tak upratal do brány

Zdroj: huste.tv/Twitter

Londýnskemu Arsenalu po výsledkovej stránke letná príprava vôbec nevyšla a z ôsmich zápasov dotiahol do víťazného konca len polovicu. Čelil pritom po väčšine súperom, ktorí sa medzi absolútnu európsku špičku neradia. Bodku za prípravou dala remíza s francúzskym Angers a následná prehra s Barcelonou v boji o Gamperov pohár. V zostave sa pritom objavila väčšina opôr z jednej aj druhej strany, no o najväčší rozruch sa postaral Ainsley Maitland-Niles. 21-ročný mladík si proti Kataláncom strelil kuriózny vlastný gól, a to v situácii, v ktorej rozhodne pod tlakom nebol.

Člen anglickej reprezentácie do dvadsaťjeden rokov dostal v súťažnom zápase za Arsenal šancu už v 68 dueloch a medzi úplných nováčikov sa tak neradí. Napriek tomu je leto preňho príležitosťou na to, aby si získal väčšiu priazeň trénera Unaia Emeryho a zapadol stabilnejšie do zostavy. Musí sa však pritom vyvarovať momentom, aké priniesla 69. minúta. Barcelonská kombinácia stroskotala nepresnou loptou práve na kopačku Ainsleyho Maitland-Nilesa, ktorý chcel situáciu upokojiť malou domov, no neskontroloval si postavenie brankára Lena. Nemecký gólman si šiel loptu vyzdvihnúť sám, zatiaľ čo spoluhráč ho hľadal na bránkovej čiare.

Arsenal tento zápas prehral 1:2, o jeho gól sa postaral Aubameyang a generálka na nový ročník Premier League tak nevyšla vôbec podľa predstáv. Najvyššia anglická súťaž štartuje už tento víkend a "kanonierov" čaká nedeľné vystúpenie na pôde Newcastle United. Doma sa ukážu o týždeň neskôr, keď privítajú Burnley.