Články - 06.08.2019 19:41

Hrajúci asistent trénera - Rooneyho nečakaný návrat do Anglicka

Zdroj: sita/youtube

Anglický futbalový útočník Wayne Rooney v zámorí nevydržal dlho. Skúsený 33-ročný zakončovateľ sa po skončení aktuálnej sezóny súťaže MLS vráti na Britské ostrovy. na spolupráci sa dohodol s klubom Derby County. Rooney by mal v novom pôsobisku pracovať ako hrajúci asistent trénera. Do tímu DC United z Washingtonu pritom odišiel v júli 2018 z liverpoolskeho Evertonu, predtým dlhé roky hral za Manchester United. K novému klubu by sa mal pripojiť v januári 2020. Informácie priniesol portál BBC.

Historicky najlepší kanonier anglickej reprezentácie aj Manchestru United sa na novú výzvu veľmi teší. "Som presvedčený, že klubu môžem pomôcť," povedal Rooney. "Som nadšený z príležitosti, ktorú mi klub Derby County poskytol. Teším sa, že sa v januári pridám k trénerovi Phillipovi Cocuovi. Radosť mám aj z toho, že dostanem šancu zbierať trénerské skúsenosti," pokračoval.

Holanďan Cocu, s ktorým bude Rooney v Derby County spolupracovať, prevzal taktovku nad klubom po Frankovi Lampardovi. Ten spolu s Rooney pôsobil ako hráč v anglickej reprezentácii. Po ročnej trénerskej zastávke v Derby sa rozhodol pre návrat do londýnskej Chelsea, v ktorej tento stredopoliar odohral trinásť sezón.

Aj hlavný kouč Cocu je nadšený z dohody s Rooneym. "Získali sme hráča s obrovskými vodcovskými schopnosťami, zručnosťami, skúsenosťami, charakterom a pracovnou morálkou. Isto bude pre našich hráčov inšpiráciou a motiváciou do ďalšej práce. Platí to nielen o futbalistoch z A-tímu, ale aj z akadémie," povedal Holanďan podľa BBC.