Články - 07.08.2019 23:53

Vydupal si odchod za smiešne peniaze a pobúril fanúšikov

Zdroj: huste.tv/Twitter

Francúzsky stopér Laurent Koscielny má na konte 255 štartov za londýnsky Arsenal, pred tromi rokmi bol kapitánom tímu a neodmysliteľnou súčasťou stredu obrany tohto tímu. Potom však prišlo zranenie achilovky, ktoré sa tiahlo skutočne dlho, hodnota Francúza rapídne klesla a na konci toho všetkého bol jeho predaj. Do Girondins Bordeaux sa presunul za pomerne smiešnych päť miliónov libier, pričom v júli 2010 sa do Anglicka sťahoval za vyše dvojnásobok.

Zranenia sa mu zazlievať rozhodne nedajú, no potom všetkom si fanúšikov "The Gunners" poriadne pohneval spôsobom, akým sa nechal vo Francúzsku uviesť. Prostredníctvom sociálnych sietí ho Bordeaux predstavilo krátkym videom, na ktorom si vyzlečie a zahodí dres starého klubu a pod ním má oblečený ten aktuálneho zamestnávateľa. Nebúria sa len fanúšikovia, ale aj klubové legendy zo severu Londýna. "Toto zabolelo. Je to vysoký level vyjadrenia neúcty. Mal by sa hanbiť za to, akým spôsobom opustil klub po deviatich rokoch! Dostal, čo chcel, napriek tomu si ešte kopol," uviedol na Twitteri Ian Wright.

Priaznivci Arsenalu sú prostredníctvom Twitteru ešte agresívnejší a vulgárnejší. Koscielnemu nadávajú už len za spôsob, akým si vydupal svoj odchod, keď odmietol po americkej tour odcestovať s tímom naspäť do Británie. Od kapitána sa takéto prejavy neočakávajú a obzvlášť nie po deviatich rokoch, počas ktorých trikrát dvíhal nad hlavu FA Cup. Samotný odchod pritom mimoriadne neprežíval ani ďakovnými správami cez sociálne siete, ako sa to zvykne vo futbalovom prostredí robiť. Rovnako stručný k nemu bol aj samotný klub, ktorý cez Twitter len sucho oznámil, že Laurent Koscielny prestupuje do Girondins Bordeaux, k účastníkovi Ligue 1.