Články - 11.08.2019 15:18

Arsenal nepostavil dvojicu hráčov z bezpečnostných dôvodov

Zdroj: sita

Futbalisti Arsenalu sa v úvode novej sezóny anglickej Premier League budú musieť zaobísť bez dvojice Mesut Özil - Sead Kolašinac. Obaja hráči, ktorí boli pred dvoma týždňami obeťami lúpežného prepadnutia, nie sú v kádri "kanonierov" na nedeľňajší zápas v Newcastli proti mužstvu slovenského brankára Martina Dúbravku. Londýnsky klub informoval, že za absenciou dua legionárov sú bezpečnostné dôvody, keďže polícia vyšetruje ďalšie incidenty.

Kolašinac a Özil zažili scénu ako z akčného thrilleru. V Londýne ich prepadli neznámi maskovaní muži, ktorí ich zablokovali na mopedoch a chceli ich olúpiť. Bosniansky ľavý obranca Kolašinac však ukázal pravú balkánsku nebojácnosť. Na videu, ktoré sa rýchlo šírilo sociálnymi sieťami je vidieť, ako sa postavil útočníkom, pričom jeden z nich držal v ruke nôž. Futbalistom sa našťastie nič nestalo, ale odvtedy nenastupovali ani v prípravných zápasoch.

"Rozhodli sme sa pre tento krok po ďalších bezpečnostných incidentoch, ktoré vyšetruje polícia, a po rozhovoroch s hráčmi a ich zástupcami," vysvetlili predstavitelia Arsenalu.