Články - 12.08.2019 22:05

Včerajškom sa United vraj len vrátili do normálu

Zdroj: huste.tv

Prvé kolo Premier League v ročníku 2019/20 naplnilo fanúšikov Manchestru United nádejou a radosťou. Na rozdiel od utrápeného víťazstva 2:1 nad Leicesterom spred roka sa tento raz tím pustil do akcie šlágrom proti Chelsea a zvládol ho až šokujúco hladkým spôsobom. Nad Londýnčanmi, ktorých káder prešiel počas leta výrazným oslabením, triumfovali presvedčivo 4:0, pod čo sa zásahmi podpísali Martial, James a dvakrát Rashford.

Na akékoľvek závery je ešte priskoro, no zápas vlial do tábora United oprávnenú nádej na obnovenie lepších časov. Dvojgólový Marcus Rashford za to kredit pripisuje trénerovi Olemu Gunnarovi Solskjearovi, ktorý priviedol náladu a sebavedomie kabíny na hodnoty, ktoré by v najúspešnejšom klube mali panovať. "Keď tréner dostane priestor na prácu počas predsezónneho obdobia, práve to dáva predpoklady na zmeny, obzvlášť mimo lopty. Predovšetkým napádame neporovnateľne viac. Spôsob, akým sme vyhrali, pre mňa znamená veľa. Chceme hrať futbal hodný Manchestru United - útočný, rýchly a so spádom," zhrnul pre britskú tlač spokojne.

Desaťgólový ligový strelec z minulej sezóny si zároveň kopol aj do trénerských predchodcov Solskjaera, najmä do Josého Mourinha. Predošlé tri roky v klube, pričom portugalský manažér vo funkcii trávil dva a pol roka, označil za obdobie nestability, ktoré sa prirodzene odrážalo aj na zlých výkonoch na trávniku. "Teraz už fungujeme stabilne, každý má dobrú náladu a je to diametrálne odlišné prostredie oproti tomu z nedávnej minulosti. Zdá sa, že všetko sa vrátilo do normálu a opäť chceme zabojovať o pozície medzi najlepšími tímami ligy," dodal Rashford, pričom pohľad do kalendára dáva do ďalších kôl optimistické vyhliadky. V druhom kole sa Manchester United predstaví na pôde Wolverhamptonu, následne doma privíta Crystal Palace a jeho ďalšou zastávkou bude Southampton.