Články - 14.08.2019 23:56

Liverpool získal po štvrtýkrát Superpohár v prvom anglickom finále

Zdroj: huste

44. ročník Superpohára UEFA zabezpečili po prvýkrát anglické tímy FC Liverpool a FC Chelsea. V Istanbule sa duel skončil po predĺžení 2:2 a v rozstrele z 11 m zvíťazil Liverpool 5:4. Predtým sa im to podarilo v rokoch 1977, 2001 a 2005.

Zaujímavosťou bolo, že po prvýkrát rozhodovala takýto dôležitý duel žena Stéphanie Frappartová z Francúzska.

FC Liverpool - Chelsea Londýn 2:2 pp (1:1, 0:1), 5:4 rozstrel z 11 m

Góly: 48. a 95. Mane - 36. Giroud, 101. Jorginho (z 11 m), ŽK: Henderson, Alexander-Arnold - Azpilicueta. Rozhodovala: Frappartová (Fr.)
FC Liverpool: Adrian - Gomez, Matip, Van Dijk, Robertson (91. Alexander-Arnold) - Milner (64. Wijnaldum), Fabinho, Henderson - Oxlade-Chamberlain (46. Firmino), Salah, Mane (103. Origi)

FC Chelsea: Arrizabalaga - Azpilicueta, Zouma, Christensen (85. Tomori), Emerson - Jorginho, Kante, Kovačič (101. Barkley) - Pulišič (74. Mount), Giroud (74. Abraham), Pedro

Úradujúceho víťaza Európskej ligy dostal do vedenia rutinérskym zakončením v 36. minúte Olivier Giroud po prihrávke od Christiana Pulišiča. Víťaz Ligy majstrov v 48. minúte vyrovnal zásluhou Sadia Maneho. Na štadióne Besiktasu sa muselo predlžovať, v extračase dostal LFC do vedenia Mane, no Jorginho z penalty vyrovnal. O triumfe zverencov Jürgena Kloppa nad tímom kouča Franka Lamparda rozhodol až rozstrel, v ktorom uspeli 5:4. Pred rokom sa v estónskom Talline zo zisku tejto trofeje tešilo Atletico Madrid, ktoré zdolalo mestského rivala Real 4:2 po predĺžení.
      Len druhýkrát po roku 2013 sa stalo, že Superpohár UEFA rozhodol rozstrel. Vtedy v ňom Chelsea prehrala s Bayernom Mníchov 4:5 (2:2 pp).