Články - 15.08.2019 18:23

Obavy sú na mieste. Hráči Arsenalu sa zaplietli do vojny gangov

Zdroj: huste.tv/Twitter

Z veľmi nezvyčajného dôvodu počíta hneď dve absencie v kádri londýnsky Arsenal. V prvom kole na zápas do Newcastle nevycestoval Mesut Özil ani Sead Kolašinac a s veľkou pravdepodobnosťou nebudú k dispozícii ani pre domáce stretnutie s Burnley. Dôvodom je už dobrých pár dní starý incident, keď ich oboch prepadli mačetami ozbrojení muži, no po odvážnom výstupe bosnianskeho futbalistu sa dali na útek. Hrdinský počin v Nemecku narodeného Balkánca môže mať ešte dohru. Šlo totiž o členov jedného z londýnskych gangov a celý svet videl, ako pustili do nohavíc čeliac jedinému neozbrojenému mužovi, navyše zakrátko skončili v rukách polície.

To sa vedúcim postavám ich skupiny vôbec nepáčilo a majú záujem na tom, aby bolo hanebné zlyhanie napravené. Polícia preto postavila pri domoch oboch futbalistov hliadku, stráži ich dvadsaťštyri hodín denne, no pohyb futbalistov je tým obmedzený na nevyhnutné minimum. Hliadkovanie sa už dokonca medzičasom ukázalo aj ako odôvodnené. Chytená bola dvojica podozrivých chlapov, ktorí sa okolo obydlí niektorého z hráčov obšmietala.

Arsenal sa o svojich hráčov prirodzene bojí, avšak zároveň ich potrebuje vo svojom kádri. V takomto duchu sa k nepríjemnej situácii vyjadril aj tréner Unai Emery, ktorého zverenci v prvom zápase sezóny dokázali vyhrať 1:0, no ich výkon proti Newcastlu zďaleka nebol hodnotený v superlatívoch. O Özilovi aj Kolašinacovi pritom, zhodou okolností, platí, že v minulej sezóne zaznamenali 24 ligových štartov a k nim aj 10 v Európskej lige.