Články - 19.08.2019 20:23

Van Persie konečne prehovoril o odchode z Arsenalu

Zdroj: huste.tv/youtube

Holandský útočník Robin Van Persie pripravil pred siedmimi rokmi veľké prekvapenie. Po ôsmich sezónach verných služieb pre Arsenal zmenil svoje pôsobisko a presťahoval sa len zhruba o tristo kilometrov ďalej. Stal sa hráčom Manchestru United a odvtedy mu viacerí fanúšikovia londýnskeho klubu nevedie prísť na meno. Pre britské médiá sa až po konci svojej kariéry, ktorý oznámil v máji, rozhovoril aj o tejto téme.

"Dá sa to prirovnať k manželstvu. S Arsenalom sme boli zosobášení osem rokov, ale moja manželka začala byť po tejto dobe zo mňa dosť unavená. Fakty sú také, že Arsenal mi neponúkol predĺženie kontraktu a tak som sa začal rozhliadať navôkol. Stále som bol veľmi ambiciózny a chcel som vyhrať ligu," opísal situáciu z augusta 2012 holandský forward. Jeho zmluva pritom mala platiť ešte jeden rok, avšak napriek dlhým rozhovorom s trénerom Arsénom Wengerom sa veci nijakým smerom nehýbali.

V médiách sa pritom objavovali správy, podľa ktorých chcel Wenger spraviť z Van Persieho najlepšie plateného hráča v histórii klubu, no na papier sa nič také napísať nepodarilo. Po konci v Arsenale sa rodák z Rotterdamu rozlúčil s fanúšikmi dlhým listom, v ktorom isté problémy naznačil, no nechcel ísť do detailov. "V tej dobe som mal tri možnosti. Jednou bol rýchly útek do zahraničia, ďalšími dvomi Manchester City alebo United," vrátil sa k svojmu rozhodnutiu, za ktoré bol odmenený ziskom titulu v ročníku 2012/13 a sám k nemu prispel 26 ligovými zásahmi.

Prestup do modrého manchesterského klubu by pritom väčšina fanúšikov vzala o čosi ľahšie. Medzi Arsenalom a Manchestrom United totiž panovala zlá krv ešte z čias Patricka Vieiru a Roya Keana, no on osobne tvrdí, že nikdy voči The Gunners a ich fanúšikom žiadne zlé pocity nemal. V drese United vydržal tri roky a následne Anglicko opustil. Prestúpil do Fenerbahce a po ňom ukončil kariéru v klube, za ktorý svoju futbalovú kariéru začínal. Jeho rozlúčkovým zápasom za Feyenoord bola domáca prehra s Den Haagom 0:2. Po nej už na zápas do Sittardu necestoval, no nič to nezmenilo na konečnej tretej priečke.