Články - 29.08.2019 09:46

Treba sa ich čím skôr zbaviť, upozorňuje legendárny Schmeichel

Zdroj: huste.tv

Vysoké víťazstvo nad Chelsea v prvom ligovom kole nechalo fanúšikov Manchestru vo veľkej nádeji, že by mohli prežiť krásny a úspešný ročník. Po troch kolách je však situácia úplne iná. Remíza s Wolverhamptonom a prehra s Crystal Palace náladu priaznivcov zhoršila a viacerí bývalí hráči volajú po nutnosti spraviť zmenu. Medzi nimi je aj niekdajší brankár Peter Schmeichel, podľa ktorého sa tréner Solskjear musí čím skôr zbaviť vyhasnutých hviezd či hráčov, ktorí ostávajú ďaleko za očakávaniami, ktoré na nich boli kladené.

Prostredníctvom Twitteru vo svojom vyjadrení pokračoval a podčiarkol konštatovanie, že v United sú viacerí hráči, ktorí jednoducho nemajú na to, aby hájili farby takéhoto mužstva. Nádejou ho napĺňa aspoň to, že európske prestupové okná sa zatvárajú až 2. septembra. Dovtedy by sa dali zabezpečiť ich odchody a Dán je pritom presvedčený, že sa tak bezpodmienečne musí stať.

Prehra s mužstvom, akým je Crystal Palace, vraj vyfúkla nádej na to, že by mohla prísť rýchla náprava po neúspešnej minulej sezóne. V nej United obsadili konečnú šiestu priečku Premier League s päťbodovou stratou na účasť v Lige majstrov. Schmeichela pritom nijako neobmäkčil ani fakt, že vo svojich zápasoch má manchesterský tím vysoké držanie lopty, v minulom kole dokonca 71-percentné. Podľa neho je to len ďalší dôkaz toho, ako málo kreatívny je stred poľa. Množstvo prihrávok a dlhé "maznanie" s loptou viedlo len k trom presným strelám na bránu. Rovnaký počet vyťažili aj hostia, a to sa na lopte neudržali ani tretinu hracieho času.