Články - 03.09.2019 09:58

Recept na filmárikov: Hráč sa musí obhájiť

Zdroj: huste.tv/Twitter

Úlohou VAR-u bolo pomôcť rozhodcom, no od sporných momentov futbal neočistil. Jeden z najčerstvejších príkladov prinieslo severolondýnske derby, v ktorom si domáci Arsenal podelil body s Tottenhamom. Spurs pritom viedli v 40. minúte už o dva góly, k čomu im pomohol aj faul v pokutovom území, po ktorom si Harry Kane postavil loptu na biely bod a nepomýlil sa. Väčšie diskusie však vyvolal druhý pád v šestnástke, tento raz od samotného Kanea. Útočník si počkal na potlačenie od Sokratisa Papastathopoulosa a následne od neho odletel.

Keď sa ho redaktor bezprostredne po zápase na kontroverzný moment pýtal, Kane alibisticky odvetil, že by sa na tú situáciu musel pozrieť znova. V dnešnej dobe to však nie je veľký problém a nechtiac sa tak sám dostal do mimoriadne nepríjemnej pozície. Na obrazovke mu stret skutočne prehrali a požiadali ho, aby to vysvetlil zo svojho pohľadu. "Bol to úsek hry, kedy sú hráči unavení a on sa na mňa natlačil. Ak by to bolo v strede poľa, pískalo by sa to. V šestnástke je to tak päťdesiat na päťdesiat," nahnevane zo seba vymotal autor troch gólov v aktuálnom ročníku Premier League.

Ku kontaktu došlo, no hľadiac na svoj prifarbený pád bol Kane značne zatlačený do kúta. "V očiach rozhodcu to mohlo vyzerať, že čakám na kontakt, ale jediným mojím zámerom bolo zakryť si loptu. V niektorých zápasoch by sa to odpískalo, v tom dnešnom nie," obhajoval sa útočník Tottenhamu tvrdiac, že nie je žiadnym "filmárikom". Televízni odborníci sú však iného názoru. Mourinho, Neville aj Redknapp sa zhodli, že jeho jednoznačným zámerom bolo vypýtať si penaltu. Ruky obrancu síce boli na Kaneovom chrbte, ale to takýto pád spôsobiť nemalo.