Články - 04.09.2019 21:34

Mladú hviezdu Chelsea lanária hneď dve reprezentácie

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Bilancia štyri góly v úvodných štyroch ligových kolách Premier League je pozoruhodným počinom. Pokiaľ navyše ide o mladého hráča, ktorý sa ešte len presúva do seniorskej reprezentácie, niet pochýb, že máme do činenia s veľmi nádejným futbalistom. Reč je o útočníkovi Tammym Abrahamovi, ktorý bol v polovici augusta obrovským smoliarom, keď ako jediný zlyhal v penaltovom rozstrele Superpohára UEFA proti Liverpoolu. Tento moment ho však posilnil a hneď vo dvoch ligových vystúpeniach siahal po hetriku.

Vďaka výborným výkonom sa dostal pod drobnohľad viacerých klubov, ale aj reprezentácii. Hoci má na konte už 26 štartov za anglickú "dvadsať jednotku" a dva prípravné zápasy za "áčko" Albionu, stále by si mohol obliecť aj dres Nigérie. A presne o to sa snaží semifinalista tohtoročného Afrického pohára národov. Reprezentačnú kariéru po tomto turnaju ukončil Odion Ighalo a presne na jeho poste ho Zväz vidí ako ideálnu náhradu. Čelní predstavitelia dokonca boli prítomní na zápase so Sheffieldom United, v ktorom Abraham napodobnil Franka Lamparda a po deviatich rokoch sa stal prvým Angličanom, ktorý strelil po dva góly v dvoch kolách po sebe. Na tento "rekord" však mali svoj názor, nakoľko rodáka z Londýna ako Angličana nevidia.

V Nigérii sa narodil útočníkov otec a práve naňho krajania apelujú, aby syna získal do týchto radov. Pre britskú tlač však konštatoval, že sa mu do toho nechce. Podľa jeho slov sú dnešní mladí veľmi nezávisle zmýšľajúci a pramálo si nechávajú diktovať do svojho života či kariéry. Napriek tomu priznal zopár apelov zo svojej strany, vychádzajúc najmä z predpokladu, že za Nigériu by určite dostával možnosť hrať pravidelnejšie ako za Anglicko. Finálne rozhodnutie má v rukách samotný Tammy Abraham, no podľa afrických médií je naklonený nigérijskému tímu a rodina dokonca už nachystala aj potrebné dokumenty, ktoré by mu umožnili obliecť najcennejší dres zelenej farby.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora