Články - 05.09.2019 13:48

Milner zľahčuje konflikt v liverpoolskej kabíne

Zdroj: huste.tv/Twitter

Posledné kolo pred reprezentačnou prestávkou zvládol Liverpool FC v Premier League na pohľad bez problémov. Na pôde Burnley vyhral 3:0, avšak pomerne dlho sa písalo o konflikte medzi Sadiom Maném a Mohamedom Salahom. Senegalčan zazlieval spoluhráčovi viaceré situácie, v ktorých sa zachoval sebecky a po vystriedaní v 85. minúte stále penil na lavičke.

Situáciu sa snažil upokojovať aj James Milner, ktorý dlho Manému dohováral. Novinári sa preto obrátili aj na 33-ročného Angličana, ktorý duel presedel na lavičke. "Je možné, že som to nepochopil správne, ale som si istý, že to bola reakcia na to, že ma tréner nenasadil," napísal na Twitter. Možnosť obrátiť to na vtip prijal aj Mané, ktorý na príspevok odpovedal: "Presne to je to, na čo som sa sťažoval."

Prestávka v ligovom programe padne Liverpoolu vhod, no spor afrických hviezd rozhodne treba riešiť. Kritizovaný bol predovšetkým Salah, ktorý sa podľa viacerých britských odborníkov stáva stále sebeckejším a tri tohtosezónne ligové góly sa mu evidentne mália. Mané, aj so zásahom do siete Burnley, je zatiaľ dvojgólovým strelcom. Jürgen Klopp je v tomto smere na strane Egypťana. "Vybavujem si päť alebo šesť situácií, v ktorých každý hovoril 'prihraj, prihraj!', on napriek tomu zakončil a strelil gól," vysvetlil, prečo by Salahov herný štýl nemenil. "Je to o rozhodnutiach hráčov, či prihrajú alebo nie. Všetci robíme chyby. Môže sa stať, že stratíte loptu alebo niekedy si len jednoducho nevšimnete nadbehnutého spoluhráča," dodal coach.