Články - 06.09.2019 19:12

Pokiaľ to nevyjde tento rok v Chelsea, presunie sa do MLS

Zdroj: huste.tv/youtube

Kontrakt Oliviera Girouda v londýnskej Chelsea vyprší v lete 2020 a Francúz už má v hlave predstavu, kam sa odtiaľ poberie. Hľadať bude "poslednú výzvu svojej kariéry" a jej miestom by mohli byť Spojené štáty americké. V zostave svojho aktuálneho zamestnávateľa sa pritom presadzuje tento rok pomerne problematicky. V štyroch kolách bol len raz v základnej zostave, dvakrát naskočil do akcie ako žolík z lavičky a naposledy nedostal šancu vôbec.

To len prospieva jeho zajačím úmyslom. "Moja rodina aj moje deti hovoria po anglicky a MLS je preto zaujímavou možnosťou. Budúci rok? Možno o dva roky? Neviem, uvidíme," nahlas rozmýšľal pred novinármi 32-ročný útočník. Od svojho prestupu z Arsenalu v zime 2018 stihol v modrej časti Londýna nastrieľať devätnásť súťažných gólov, avšak na jeho miesto sa tlačia mladšie alternatívy na čele s Tammym Abrahamom.


Aj pokiaľ by Giroudova anabáza v Anglicku skončila siedmym rokom, ostanú po ňom viaceré parádne góly

Napriek živým a rušným špekuláciám okolo jeho osoby, konkrétne názvy klubov zatiaľ nepadajú. Giroud dokonca ani netrvá na tom, že po roku prestúpi do Ameriky. Za reálne možnosti považuje aj ďalšie tri destinácie obľúbené dosluhujúcimi futbalistami - Japonsko, Čína alebo Austrália. Keďže takto uvažuje už v úvode sezóny, na mieste je otázka, prečo sa pre odchod nerozhodol počas leta. "Môj odchod nebol na programe dňa. Klub mal opciu na predĺženie spolupráce o ďalší rok a spravil tak, pretože bol spokojný s mojím prínosom do tímu," vysvetlil, prečo naďalej hovorí o horizonte dvoch rokov.