Články - 13.09.2019 12:30

Mitrovićov prestup do Anglicka bol skorumpovaný

Zdroj: sita/youtube

Prestup srbského futbalistu Aleksandara Mitrovića z Anderlechtu Brusel do Newcastle United v roku 2015 zrejme nebol s kostolným poriadkom. Podľa belgickej prokuratúry polícia uskutočnila záťah a zatkla dvoch ľudí, ktorí sú podozriví z podvodu a korupcie.

Jedným zo zadržaných je hráčsky agent Christophe Henrotay. Meno druhého nešpecifikovali s odkazom, že je jeho spolupracovníkom v Belgicku. "Máme indície o praní špinavých peňazí a súkromnej korupcii v súvislosti s prestupmi futbalistov a konkrétne s prípadom Mitrović," uviedla belgická prokuratúra, cituje ju aj portál BBC.

Vyšetrovaniu napomáha aj metropolitná polícia v Londýne. V Newcastli United, kde pôsobí aj slovenský reprezentačný brankár Martin Dúbravka, veria, že ich klub nemá nič spoločné s týmto prípadom. Mitrović sa medzitým stal hráčom Fulhamu, ktorý pôsobí v druhej najvyššej anglickej súťaži.

V Belgicku nie je tento prípad ojedinelý. Osobitné vyšetrovanie podozrení z podvodov, ktoré sa týkalo prestupov futbalistov v sezóne 2017/2018, viedlo vlani v októbri k prehľadaniu súkromných priestorov najväčších belgických klubov Anderlecht Brusel, Club Bruggy aj Standard Lige. V Anderlechte sa razia zopakovala aj v apríli tohto roku, ale nedošlo k zadržaniu osôb.