Články - 13.09.2019 14:30

Malajzijský problém s Pukkim. Môže sa to vyslovovať?

Zdroj: huste.tv/Twitter

Celkom komický problém riešia s novým ročníkom anglickej Premier League komentátori v Malajzii. Medzi top hviezdy súťaže za úvodné štyri kolá vystrelil Fín Teemu Pukki. S piatimi gólmi drží nad vodou Norwich City, no ten dostal najviac gólov spomedzi všetkých mužstiev a i tak sa nachádza v zóne zostupu.

Samotných komentátorov na juhovýchode Ázie však straší už len samotné meno rodáka z Kotky. "Pukki" je v preklade z malajzijského jazyka vulgárne pomenovanie pre ženský pohlavný orgán. Oslavovanie trojgólového Pukkiho, ako hrdinu zápasu proti Newcastle United, bolo preto pre nejedného miestneho novinára pomerne ošemetné.

Kuriozitku do Británie priniesol z ázijského kontinentu ako prvý Stan Collymore. Bývalý útočník v minulosti hrával za Liverpool, Nottingham Forest či Aston Villu, v súčasnosti vedie vlastný podcast a úzko spolupracuje aj s futbalovou komunitou na ďalekom východe. Reakcia na tento jazykový problém prišla aj zo Singapuru, kde je hráčovo priezvisko rovnako slangovým neslušným výrazom.

Tagy: Teemu Pukki