Články - 13.09.2019 17:45

Kompany v rozlúčkovom zápase nehral. Nahradili ho iné hviezdy

Zdroj: huste.tv/youtube

Návrat Vincenta Kompanyho z Anglicka do rodného Belgicka sa nestretol s takou slávou, ako sa dúfalo. Anderlecht je po šiestich odohraných kolách na nelichotivom trinástom mieste, vyhral zatiaľ jediný raz a jeho defenzíva sa radí medzi tie priepustnejšie v Jupiler League. Tridsaťtriročný stopér je pritom aj hrajúcim trénerom a na nepresvedčivom vstupe do sezóny nesie značný podiel. V Anglicku však pretrváva dobrý dojem, ktorý pri zisku majstrovského titulu zanechal v Manchestri City.

Aj preto mu vedenie tamojšieho klubu pripravilo rozlúčku a poďakovanie za jedenásť rokov verných služieb. Len pár dní pred jeho úvodným výkopom však Kompany oznámil, že nebude pre zranenie schopný hrať a počas exhibičnej konfrontácie medzi hviezdami Manchestru City a Premier League plnil pozíciu "VIP hosťa". Vyše päťdesiat tisíc fanúšikov však obsadením zápasu sklamaných byť nemohlo. Predstavil sa Keane, Van Persie, Hart, Scholes, Aguero, Bellamy, Van der Sar, Giggs alebo Henry.

Šlo o rozlúčku obrancu a aj preto viacerí s úsmevom konštatovali, že gólov nebolo až toľko, ako to niekedy v podobných exhibíciách býva. Zrodila sa remíza 2:2, po ktorej naposledy Citizens vytlieskali belgickú hviezdu a popriali mu veľa šťastia do ďalšieho kariérneho pôsobenia.