Články - 26.09.2019 16:48

Shearer predpovedá nečakaného navrátilca do top štvorky

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/BBC

Spolukomentátori a futbaloví experti v Británii sa neboja pustiť aj do odvážnejších prognóz a predpovedí. Hoci sa často nenaplnia, tešia sa veľkej popularite a rozvíria vody aj na diskusných fórach. S najnovšou prišiel Alan Shearer, podľa ktorého sa Leicester City môže tento rok vrátiť do popredia Premier League, a to aj bez toho, aby sa musel sám mimoriadne činiť. Partia okolo Schmeichela, Tielemansa, Chilwella či Vardyho má nespornú kvalitu, no priaznivé okolnosti vytvorili predovšetkým viacerí giganti, ktorí pre úspech v novom ročníku nespravili dostatok a začína to byť cítiť.

Severoírsky tréner Brendan Rodgers tak môže po úspešnom pôsobení vo Swansea a v Celticu pridať do životopisu ďalší vydarený ročník. "Ak by som bol na mieste Brendana Rodgersa, mädlil by som si ruky z toho, aká geniálna príležitosť sa mi naskytla. Kým Liverpool a Manchester City sú na míle vzdialení od ostatných klubov, ďalší tradiční ašpiranti na titul majú veľké problémy," načrtol Shearer svoju analýzu, podľa ktorej je Leicester "najlepším zo zvyšku". "Tohtosezónne výkony Arsenalu, Chelsea, Manchestru United či Tottenhamu rozhodne neukázali nič, čoho by sa bolo treba obávať," pokračuje kriticky legenda Newcastlu.

"Tottenham vyhral prvý polčas v troch zápasoch vonku po sebe - s Arsenalom, Olympiakosom aj s Leicesterom - ale do víťazného konca nedotiahol ani jeden z nich. To vypovedá o značných nedostatkoch," skritizoval zverencov Mauricia Pochettina, ktorí dokázali štyri roky po sebe finišovať na veľmi lichotivých pozíciách, no na ďalší krok zrejme momentálne nemajú. Jemnejší nebol ani na ďalšie dva londýnske kluby. "Arsenal síce ukázal charakter obratom v oslabení proti Aston Ville, ale má obrovské problémy v defenzíve. Chelsea, ktorá v tejto sezóne ešte neuhájila ani jedno čisté konto, je v tomto s ním na jednej lodi," poukazuje na desať inkasovaných gólov The Gunners a až trinásť v prípade The Blues.

Nateraz posledný veľký úspech Leicesteru City pritom nie je až takou dávnou minulosťou. V sezóne 2015/16 senzačne pod Claudiom Ranierim ovládol celú súťaž s luxusným desaťbodovým náskokom pred druhým Arsenalom. Hanbu potom neurobil ani v Champions League štrvrťfinálovým vypadnutím s Atléticom Madrid rozdielom jediného gólu. Na domácej scéne sa následne vrátil na "tradičnejšie" pozície, v jeho kádri už nie sú Mahrez, Okazaki, Inler, Huth, Drinkwater či Kanté, no Alan Shearer im dáva slušné šance na to, aby aj ročník 2019/20 bol pamätným.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora