Články - 02.10.2019 13:57

Rozhodca rozdal osem červených kariet. Vylučoval podávačov lôpt

Zdroj: huste.tv/Twitter

Špecifický prístup k jednotlivým zápasom často nevolia len fanúšikovia a hráči, ale aj rozhodcovia. V nižších súťažiach sú dokonca niektoré verdikty raritné, bizarné a už len pre ne sa oplatí takejto súťaži venovať trocha pozornosti. V anglickej piatej najvyššej súťaži sa činil rozhodca Aaron Jackson, ktorý viedol stretnutie medzi Yeovilom a Bromley. Okrem ôsmich žltých kariet tasil počas duelu ďalších osem červených, a tie rozdával podávačom lôpt. Po vyrovnanom prvom polčase odskočili domáci na rozdiel dvoch gólov a v tej chvíli rozhodca dospel k názoru, že chlapci plynulosti hry viac škodia ako pomáhajú.

Začalo to pri jednom vhadzovaní Bromley, keď si hosťujúci hráč pri rýchlom brejku pýtal loptu a podávač ešte pred jej odovzdaním nazbieral pár sekúnd technickou finesou. Od rozhodcu dostal za to ústne napomenutie a pokračovalo sa ďalej. Lenže o pár minút neskôr niečo podobné zopakoval a bol za to vykázaný z hracej plochy. Vzápätí sa rozhodol, že záverečné minúty sa môžu dohrať absolútne bez prítomnosti zdržujúcich chlapcov a vylúčil všetkých.

Nechápavo sa k situácii vyjadroval aj miestny komentátor, ktorý priznal, že nič podobné nikdy nevidel a s veľkou pravdepodobnosťou ani neuvidí. Svoje si o tom myslel aj domáci klub. Ten prostredníctvom Twitteru v textovom prenose nechápavo informoval o tom, že jeden z "ball boyov" bol vylúčený. Následne prišla aktualizácia: vylúčení boli aj všetci ostatní podávači. Yeovil duel dotiahol do úspešného konca aj bez nich a zápas National League vyhral 3:1.