Články - 03.10.2019 10:51

Ostro kritizovaný Xhaka. S takým kapitánom to nepôjde

Zdroj: huste.tv/Twitter

Britskí odborníci pre aktuálnu sezónu Premier League predpovedajú, že boj o titul bude opäť záležitosťou Manchestru City a Liverpoolu. Súvisí to aj s krízou a nepresvedčivým obdobím, ktoré prežívajú viacerí potencionálni vyzývatelia, vrátane Arsenalu či Manchestru United. Práve tieto dva celky sa v pondelkovej dohrávke stretli na Old Trafforde a výsledkom bola remíza 1:1. Mužom, ktorému je za to pripisovaný značný negatívny podiel, bol hosťujúci kapitán Granit Xhaka.

Práve švajčiarskeho reprezentanta pri svojom zásahu prestrelil manchesterský mladík Scott McTominay. To by samo o sebe až takým problémom nebolo, no priaznivcom The Gunners vadí spôsob, akým sa to stalo. Xhaka, ktorý stál v dráhe strely doslova uhol, aby nebol strelcom zasiahnutý do hlavy. To rozhodne nie je spôsob, akým by mal za mužstvo bojovať nositeľ kapitánskej pásky. Na tú sú v Arsenale obzvlášť citliví od letného prestupu Laurenta Koscielneho, ktorý sa v Bordeaux uviedol videom, na ktorom zo seba radostne zhodil dres londýnskeho tímu.

Novým kapitánom sa po francúzskom stopérovi stal 27-ročný stredopoliar, ktorý do Londýna prišiel pred ročníkom 2016/17. U viacerých fanúšikov sa táto voľba stretla s výraznou nespokojnosťou, avšak tú ešte len znásobila "zbabelosť" Xhaku v zápase s United. Prostredníctvom Twitteru či Instagramu dali mnohí jasne najavo, čo si o takejto "príkladnej bojovnosti" kapitána myslia a odkazujú mu, že by sa mal pásky vzdať, hanbiť sa a spytovať si svedomie.