Články - 04.10.2019 11:21

Ani hviezdny futbalista si nemôže v anglickom taxíku TOTO otvoriť

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Byť negatívnym príkladom nie je práve lichotivé, ale keď má ísť o dobrú vec, dá sa to prehtlnúť. Tak nejak sa na veci môže pozrieť Ross Barkley, ktorého naivné správanie na verejnosti bude tréner Chelsea využívať ako lekciu pre talenty v kádri. Dvadsaťpäťročný Angličan sa vo svojom rodnom Liverpoole dostal do konfliktu s taxikárom a riešila ho aj polícia. Celá podstata spočívala v tom, že si na zadnom sedadle vo vozidle otvoril balík čipsov, čím vodiča nahneval.

Polícia Barkleyho odprevadila k bankomatu, odkiaľ si musel vybrať hotovosť a odovzdať ju ako "pokutu" taxikárovi. Tým bola celá situácia vyriešená a vážnejšieho trestu sa už obávať nemusí. Bulvárne médiá však bažili po fotografiách dokumentujúcich tento futbalistov večer a podarilo sa im to nafúknuť do zaujímavých rozmerov. Jednak preto, že sa nenachádzal v meste svojho pôsobiska, ale najmä pre samotný večerný konflikt.

"Neporušil klubové pravidlá, keďže sa to stalo viac ako 48 hodín pred zápasom a počas dňa voľna, ktorý tím dostal. Neporušil navyše žiaden zákon, no z môjho pohľadu sa dopustil veľkej naivity, čo si uvedomuje aj on sám," povedal k incidentu britským médiám Frank Lampard a dodal, že byť hviezdou a profesionálnym športovcom so sebou nesie aj potrebu správať sa tak, aby sa do podobných situácií nedostával. Problém nemal ani s tým, že jeho zverenec bol 350 kilometrov od Londýna. "Cesta tam a späť trvá len pár hodín, navyše tam má rodinu, s ktorou sa chce stretávať," dodal manažér The Blues.

Naivita Barkleyho bude teraz Lampardovi slúžiť ako príklad pre mladíkov, ktorým bude na tomto ilustrovať, pod akým drobnohľadom slávni futbalisti sú a o koľko opatrnejší musia byť na verejnosti v porovnaní s "bežnými smrteľníkmi". So samotným hráčom pritom nemá žiaden problém. "Tvrdo na sebe pracuje a robí maximum pre tím. Sám priznal, že v tomto spravil chybu," uzavrel slová na jeho adresu Lampard. "Súčasní mladíci žijú v dobe, kedy prináša ich kariéra veľa benefitov, ale aj veľa nástrah," dodal k lekcii, ktorú im bude ochotne odovzdávať.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora