Články - 24.10.2019 16:07

Dúbravka sa dohodol s Newcastlom United na dlhoročnej zmluve

Zdroj: huste/sita

Slovenský futbalový brankár Martin Dúbravka bude súčasťou tímu Newcastle United až do leta 2025. Reprezentačná jednotka podpísala šesťročný kontrakt s účastníkom najvyššej anglickej súťaže. Dúbravka dosiaľ odchytal v drese tímu zo St. James´ Parku 59 zápasov a až 17-krát si udržal čisté konto.

"Je to úžasný pocit. Musím povedať, že čas plynie veľmi rýchlo. Sú to už dva roky, čo som sem prišiel a našiel skvelých ľudí, ktorých môžem nazvať priateľmi. Vždy som si užíval čas strávený v tomto klube a teším sa z toho, že to tak bude aj ďalších šesť rokov," cituje 30-ročného rodáka zo Žiliny NUFC TV.

Dúbravka je v tíme NUFC obľúbený medzi spoluhráčmi aj fanúšikmi. Medzi žrďami je symbolom spoľahlivosti a mimo ihriska zasa zdrojom pozitívnej energie. Z rozhodnutia slovenského brankára má radosť aj jeho tréner Steve Bruce. "Som veľmi rád, že sa Martin rozhodol s nami zostať. Odo dňa, keď sem prišiel po prvý raz, bol absolútne fantastický. Je pre nás mimoriadne dôležitou osobou na trávniku aj v šatni," zdôraznil Steve Bruce na klubovom webe nufc.co.uk.

Dúbravka je súčasťou mužstva s prezývkou "Magpies", čiže Straky, od januára 2018, keď prišiel na hosťovanie zo Sparty Praha. Medzitým sa jeho pôsobenie z hosťovania zmenilo na trvalú zmluvu. Už vo svojom debute 11. februára 2018 presvedčil klubových funkcionárov o svojej kvalite. V zápase proti slávnemu Manchestru United vychytal čisté konto a Newcastle zvíťazil 1:0. Stal sa len šestnástym slovenským futbalistom a po Jánovi Muchovi druhým brankárom, ktorý si pripísal aspoň jeden zápasový štart v prestížnej Premier League.

Momentálne sa Newcastlu United nedarí podľa predstáv. Mužstvo je po deviatich zápasoch ročníka 2019/2020 na zostupovej 18. priečke PL so ziskom 8 bodov a výrazne negatívnym skóre 5:14. Najbližším súperom Magpies bude v nedeľu 27. októbra v domácom prostredí Wolverhampton.